Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rodzicu złóż wniosek na 300+

Tylko do końca listopada można składać wnioski o przyznanie tzw. „wyprawkę szkolną” w ramach programu "Dobry Start".
Rodzicu złóż wniosek na 300+

Świadczenie z programu "Dobry Start" wynosi 300 złotych. Można się o nie ubiegać raz w roku na dziecko uczące się. Wyprawka przysługuje osobom poniżej 20 roku życia, lub 24 roku życia w przypadku osób niepełnosprawnych. Wniosek o świadczenie 300+ składają rodzice bądź opiekunowie. Pomoc w postaci dodatkowych 300 złotych przysługuje również na dzieci w pieczy zastępczej oraz osobom usamodzielnianym opuszczającym pieczę zastępczą.

 

Termin złożenia wniosku upływa 30 listopada. Rodzice mają kilka dni na to, a by przesłać wniosek drogą elektroniczną, za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected] Pomoc wypłacana jest na rachunek bankowy.

Rządowy program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymuję je bez względu na dochód.

Według najnowszych danych ZUS wypłacono już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci w ramach programu "Dobry Start".
 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama