Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biała niedziela w Staszowie

Po raz pierwszy w Staszowie odbyły się bezpłatne badania dotyczące profilaktyki kardiologicznej. ​​​​​​​ Z darmowych badań prewencyjnych w niedzielę, 20 czerwca, skorzystało aż 91 osób.
Biała niedziela w Staszowie
"Biała Niedziela" w Staszowie. 20.06.2021 r/ fot. UMiG w Staszowie

Wydarzenie pod nazwą „Biała Niedziela 2021” cieszyła się wśród mieszkańców dużą popularnością. W godzinach między 10:00 a 18:00 salę konferencyjną staszowskiego magistratu wypełniły dziesiątki mieszkańców, chcących zadbać o swoje zdrowie.

Akcję darmowych badań profilaktycznych w Staszowie zainaugurowała dr Ewa Kondek, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Staszów. Przedstawicielka władz samorządowych dała przykład mieszkańcom, biorąc udział w badaniach, a tym samym promując postawy prozdrowotne.

W ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia „Teraz Serce” odbył się szereg konsultacji lekarskich. Mieszkańcy mieli szansę zbadać między innymi poziom glukozy oraz cholesterolu w swojej krwi. Ponadto wykwalifikowany personel wykonywał pomiar ciśnienia tętniczego, badanie EKG oraz ABI. Dodatkowo w ramach zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu krwi i nadwadze odbyły się konsultacje z dietetykiem, który udzielał porad oraz wskazań w zakresie właściwej diety.

- Zdrowie mieszkańców naszej gminy jest dla nas wartością nadrzędną, dlatego też poprzez ułatwiony dostęp do bezpłatnych badań pragniemy zachęcić mieszkańców miasta i gminy Staszów do zadbania o własne zdrowie

– mówi Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.

 

Organizatorem „Białej Niedzieli” w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia „Teraz Serce!” był Urząd Miasta i Gminy w Staszowie. Badania wykonywała TELEMEDYCYNA POLSKA.

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorcówAutor komentarza: druga kategoriaTreść komentarza: Czy ktoś w tym mieście poza podatkami coś zrobi dla firm? Prezydent to sztuka do składania wieńcy i wręczania dyplomów ,tak jak w gminie sąsiedniej tylko gospodynie wiejskie i zabawa,weście się ludzie do pracy a RADNI zamiast pomaga firmom to popieracie ich niszczenie ,to miasto zaściankowe powinno mieć podatki dużo niższe a radni powinni dopłacać za nic robienieData dodania komentarza: 3.12.2025, 16:29Źródło komentarza: Rada miasta uchwaliła podatki na 2026Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Ciekawe jak zarzad powiatu potrakuje kryterium swojego guru " czy dycha sfarczy"?Data dodania komentarza: 3.12.2025, 16:00Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Wręcz przeciwnie - to idealny człowiek na tym stanowisku. Zaangażowany, oddany, zawsze pełen energii.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 12:25Źródło komentarza: M. Cichosz zapowiada grudzień pełen atrakcji i niespodzianekAutor komentarza: WSTYDTreść komentarza: ZA GÓRCZYŃSKIEGO BYŁ SPOKÓJ I NISKIE PODATKI A TERAZ ???Data dodania komentarza: 1.12.2025, 19:33Źródło komentarza: Rada Miasta wprowadza Strefę Płatnego Parkowania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama