Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

„Samorząd pro familia 2021” - zgłoszenia tylko do piątku

Konkurs „Samorząd pro familia 2021” jest organizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej po to, by prorodzinnej samorządy, zaangażowane w obszarze wspierania rodzin, wdrażające w życie innowacyjne rozwiązania i ciekawe pomysły
„Samorząd pro familia 2021” - zgłoszenia tylko do piątku

Autor: Zgłoszenia do konkursu Samorząd Pro Familia można nadsyłać do 31 marca 2021 roku (fot. gov.pl)

Nie ma wątpliwości, że rodziny chcą żyć, mieszkać, pracować, a także wychowywać i kształcić dzieci tam, gdzie jest im dobrze, gdzie czują się bezpiecznie i mają ku temu wszystkiemu najlepsze warunki. Dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie, że inwestycja w rodzinę to korzyść nie tylko dla samych rodzin, ale dla wszystkich – również lokalnie.

– Wiele samorządów jest tego świadomych i wykazuje się naprawdę dużą aktywnością w tym obszarze. Różnego rodzaju udogodnienia i profity dla rodzin z dziećmi, ale też zachęty dla przyszłych czy potencjalnych rodziców. Chcemy doceniać takie inicjatywy i właśnie dlatego stworzyliśmy konkurs „Samorząd pro familia 2021”

– podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Szefowa resortu rodziny przypomina, że zgłoszenia w ramach konkursu „Samorząd pro familia 2021” można nadsyłać już tylko do 16 kwietnia br.

– Ze względu na pandemię i liczne prośby samorządów ten termin został wydłużony z końca marca właśnie do 16 kwietnia. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, tytuł „Samorząd pro familia 2021” to wyjątkowe wyróżnienie

– zaznacza minister Marlena Maląg.

 

W jaki sposób można wziąć udział w konkursie?

Zgłoszenia do konkursu „Samorząd pro familia 2021” można nadsyłać do 16 kwietnia br. na adres [email protected]

Na stronie internetowej konkursu www.gov.pl/rodzina/samorzad-pro-familia-2021 znajduje się regulamin, dokumenty konkursowe oraz praktyczny przewodnik dla zgłaszających gminy.

Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych po 10 samorządów z najwyższą liczbą punktów w każdej z pięciu kategorii (pod względem wielkości gminy). W drugim etapie będą analizowane dodatkowo osiągnięcia w realizacji długofalowej strategii działań w ramach polityki prorodzinnej.

Na podstawie sumy punktów z pierwszego i drugiego etapu Kapituła Konkursu rekomenduje po 3 samorządy w każdej kategorii oraz 3 samorządy do wyróżnienia.

Lista samorządów rekomendowanych do finałowego etapu zostanie ogłoszona na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w dniu 7 maja 2021 r.

W trzecim etapie Minister Rodziny i Polityki Społecznej w porozumieniu z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Polityki Demograficznej wybierze po 1 samorządzie w każdej kategorii, które otrzymają tytuł Samorząd pro familia 2021.

Do udziału w konkursie zachęca również Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz : „Konkurs Samorząd PRO Familia 2021 stwarza możliwości do zaprezentowania działań podejmowanych na rzecz rodziny. Pokażmy, że w miejscach których żyjemy na co dzień jest przestrzeń do podejmowania rozmaitych inicjatyw, które zapewniają rodzinom komfort i bezpieczeństwo”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ...Treść komentarza: wowData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Szpitale powiatowe nie chcą umierać na kolanach. Protest przed ministerstwemAutor komentarza: zrażonyTreść komentarza: miasto by się rozwijało jakby rządzili ludzie myślący ekonomicznie,tanie tereny inwestycyjne i póżniej same pieniążki wpływają do budżetu gminy a tak drogie nieruchomości i wysokie podatki ,ja już nie zainwestuje bo za duże koszty i ciągle podnoszone podatki ,firmy rodzinne już się likwidująData dodania komentarza: 1.03.2026, 11:56Źródło komentarza: NA ŻYWO: Gala Żelazne Skrzydła BiznesuAutor komentarza: Lokalna.TVTreść komentarza: Dziękujemy za wszystkie uwagi. Nadmienimy, ze na portalu często publikujemy zdjęcia z wydarzeń, w których nie uczestniczymy z kamerami, a np. otrzymujemy je od organizatorów. Za co również dziękujemy. Tak jest w przypadku wspomnianego zdjęcia „Ostrowiecki szpital z certyfikatem...”- źródło: fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: JakośćTreść komentarza: A sprawa jest poważna. Weźmy główną stronę tego portalu i najnowsze informacje. "Ostrowiecki szpital" - obrzydliwej jakości zdjęcie, cyfrowy zoom ze smartfona. Mam bronić mediów lokalnych, które produkują takie badziewie? A da się lepiej. "Budynek po byłym banku" - wideo świetnej jakości. Po prostu, media lokalne muszą postawić na jakość, smartfony nie nadają się.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 13:07Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: JakośćTreść komentarza: Ostatnie lata to gigantyczny spadek jakości mediów lokalnych! Produkowane przez nich fotoreportaże znacznie obniżyły jakość. Materiały wideo jeszcze bardzie obniżyły jakość. Co się stało? Ja dobrze wiem. Smartfony. Zamiana profesjonalnych aparatów na smartfony tym właśnie skutkuje. Nawet najwyższe modele smartfonów do zdjęć nadają się średnio, a do nagrywania wideo nie nadają się w ogóle. Zatem jak mam bronić mediów lokalnych, skoro te media dostarczają mi tandetne zdjęcia i wideo ze smartfonów? Są nieliczne strony lokalne, gdzie nadal można oglądać profesjonalne fotorelacje i wideo. Ale jest ich coraz mniej. Tym się zajmijcie. Media lokalne muszą stawiać na jakość. Smartfony wyrzucić, kupić porządny sprzęt - który i tak jest tańszy niż smartfonowe flagowce, a oferuje znacznie lepszą jakość i elastyczność.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 12:58Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: MĄDRYTreść komentarza: strategia miasta to podwyższanie podatków i dawanie podwyżek min. w urzędach bo już za siedzenie ponad 8 tys.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to jest chore i nikt z tym nic nie robi ,GÓRCZYŃSKI WRÓĆ TO MOŻE BĘDZIE ZNOWU DYSCYPLINA,KULTURA,LOGICZNE PENSJE I ULGI DLA FIRMData dodania komentarza: 26.02.2026, 13:30Źródło komentarza: Trwają prace nad strategią rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama