5. etap Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków rozpocznie się w Ostrowcu. Będą utrudnienia w ruchu

  • 22.06.2021, 19:57
  • Klaudia Cybulska
5. etap Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków rozpocznie się w Ostrowcu.… źródło: MATERIAŁ ORGANIZATORA | http://www.wyscig.com.pl/

Podziel się:

Oceń:

Jutro (23 czerwca) w Pabianicach rozpocznie się 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. W trakcie czterech dni rywalizacji na zawodników czekać będzie pięć etapów. Kolarze w sumie do pokonania będą mieli ponad 740 kilometrów, po szosach 4 województw (łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego). Wyścig zakończy się w sobotę w Stalowej Woli. „Solidarka” to wyścig rangi UCI Europe Tour. Po Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich rozgrywanych w Polsce.

Na starcie wyścigu, po raz pierwszy w koszulce Mistrza Polski, pojawi się Maciej Paterski (drużyna Voster ATS), który w niedzielę wygrał krajowe mistrzostwa.
W wyścigu zobaczymy 26 drużyny z całego świata m.in.: Elkov Kasper, Metec - Solarwatt P/B Mantel, KED Stevens Berlin, Topforex ATT Investments i WPGA Amsterdam.Udział w kolarskich zmaganiach weźmie również 7 polskich ekip: Voster ATS, HRE Mazowsze Serce Polski, TC Chrobry Scott Głogów, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, KS Pogoń Mostostal Puławy, LUSK Trójka Piaseczno oraz WMKS Olsztyn Silvant Team.


START W OSTROWCU

Ostatni etap rywalizacji rozpocznie się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Biuro zawodów będzie zlokalizowane na płycie rynku. Peleton wystartuje o godzinie 10:15 ze startu honorowego zlokalizowanego na ulicy Nowej. Kolarze przejadą ulicami: Rynek, Nowa, Siennieńska, Szeroka, Mickiewicza, Polna, Wardyńskiego, Denkowska, Starokunowska, Iłżecka. O godz. 10:30 odbędzie się tzw. „ostry start”. Peleton z Ostrowca wyjedzie z Rynku przez Siennieńską, Szeroką, Mickiewicza, Żabią, Al. 3 Maja, Sandomierską, Zygmuntówką. Później wyścig przejedzie przez Bodzechów, Ćmielów, Ożarów, Zawichost, Sandomierz, Tarnobrzeg i po ponad 165 km dotrze na metę wyścigu w Stalowej Woli.

źródło: MATERIAŁ ORGANIZATORA | http://www.wyscig.com.pl/


źródło: MATERIAŁ ORGANIZATORA | http://www.wyscig.com.pl/


TRASA WYŚCIGU:
23.06.2021 (do południa) – I etap, Pabianice – Łódź (75,1 km),
23. 06.2021 (po południu) - II etap, Kutno – Płock (96,9 km)
24.06.2021 – III etap, Koluszki – Sieradz (191,6 km)
25.06.2021 – IV etap, Tomaszów Mazowiecki – Kielce (210 km)
26.06.2021 – V etap, Ostrowiec Świętokrzyski – Stalowa Wola (165,3 km)
 


UTRUDNIENIA W RUCHU

W związku z rozgrywanym wyścigiem, w sobotę kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Ruch pojazdów w rejonie centrum miasta będzie ograniczony, a w godzinach 10:00 - 10:30 na ulicach objętych trasą wyścigu czyli: Siennieńskiej, Denkowskiej, Wardyńskiego, Polnej, całkowicie wstrzymany. Wyłączone zostaną również miejsca postojowe przy ul. Wardyńskiego, naprzeciw budynku Starostwa Powiatowego oraz parking przy Placu Św. Floriana. 

źródło: um.ostrowiec.pl

Imprezie głównej towarzyszyć będzie 13. Mini Wyścig „Solidarności” skierowany do najmłodszych zawodników. W trakcie cyklu wyścigów dla młodych kolarzy prowadzona będzie akcja „ Jeżdżę w kasku i odblasku”. Zawody dzieci w wieku od 5 do 12 lat rozpoczną się o godz. 10:35 na płycie rynku. Zapisy przyjmowane będą w dniu zawodów od godziny 9:20.

Klaudia Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe