Uwaga konkurs! Uczniowie szkół średnich mogą sprawdzić swoją wiedzę o rynku pracy

  • 12.10.2020, 14:36
  • #wartowiedzieć
Uwaga konkurs! Uczniowie szkół średnich mogą sprawdzić swoją wiedzę o rynku pracy

Podziel się:

Oceń:

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim – Centrum Planowania Kariery Zawodowej, w dniach 12.10 – 16.11.2020 roku organizuje  Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy. Jest on skierowany do uczniów ostrowieckich szkół ponadpodstawowych. Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy został objęty patronatem honorowym Starosty Ostrowieckiego.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie aktywnej postawy wobec życia zawodowego poprzez zwiększenie wiedzy i świadomości osób młodych na temat rynku pracy, jego realiów, wymagań, sposobów poruszania się po nim, instytucji rynku pracy.
Zaplanowano dwa etapy konkursu: 

I etap szkolny – przeprowadzenie we wszystkich klasach sondażu na temat: Jakie predyspozycje i umiejętności zawodowe są szczególnie pożądane przez pracodawców na lokalnym rynku pracy”, którego efektem będą wykonane plakaty i/lub prace publicystyczne,

 II etap powiatowy - Dokonanie przez zespoły uczniów  rozeznania rynku pracy , którego efektem będą analizy wykonane przez uczniów oraz film „Jakie mam możliwości zatrudnienia w zawodzie , w którym się kształcę, po skończeniu szkoły?”

Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymają dyplomy potwierdzające udział w konkursie.                            

Dla laureatów miejsc od I - III przewidziane są nagrody rzeczowe.
Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się podczas finału konkursu w dniu 16.11.2020 w sali Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim .

Regulamin konkursu dostępny jest w załączniku. Patronat medialny nad konkursem objęła LOKALNA.TV.

#wartowiedzieć

Załączone pliki do pobrania (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe