W DPS-ach teraz nie jest łatwo

  • 17.04.2020, 14:13
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Życie pracowników i pensjonariuszy w Domach Pomocy Społecznej zmieniło się diametralnie w związku z panującą pandemią koronawirusa. W takich placówkach przebywają osoby najbardziej narażone na zakażenie - osoby starsze, schorowane.

W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej wprowadzono wysoki reżim sanitarny i zasady bezpieczeństwa.  Już w pierwszej połowie marca podjęto decyzję o zakazie odwiedzin w placówce, wprowadzono pomiary temperatury i dezynfekcję rąk, pomieszczeń i stanowisk pracy.  Wszystkie działania mają ochronić zarówno pensjonariuszy jak i pracowników przed zakażeniem.
Aby móc w pełni zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy przebywają na terenie Domu Pomocy Społecznej niezbędne są środki ochrony osobistej, w dobie pandemii koronawirusa często jest problem z pozyskaniem takich materiałów.  Wsparcie finansowe dla Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w kwocie 20 tysięcy złotych na zakup środków ochrony osobistej przekazało Starostwo Powiatowe, ale nie brakuje ludzi dobrej woli.  Dziś do Domów Pomocy Społecznej trafiło kolejne wsparcie, tym razem za pośrednictwem radnego rady powiatu Dariusza Wierzbińskiego. Uzdrowisko Busko-Zdrój przekazało butelkowaną wodę pitną dla mieszkańców i pracowników DPS-ów. 

Radny Dariusz Wierzbiński zakupił kilka tysięcy maseczek ochronnych z diety radnego rady powiatu i przekazuje je do Domów Pomocy Społecznej, ostrowieckiej lecznicy a także będą one rozdawane do zakupów w sklepach. Materiały ochrony osobistej są regularnie wykorzystywane i są cały czas potrzebne, ta trudna sytuacja wywołana epidemią koronawirusa pokazuje, że potrafimy się jednoczyć i działać razem w słusznej sprawie. 
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe