Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 08:47
Reklama

AKTUALNOŚCI

Nowy pawilon i stacja dializ w szpitalu
Nowy pawilon i stacja dializ w szpitalu
Są plany rozbudowy szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Koncepcja zakłada budowę kolejnego pawilonu oraz stacji dializ. 06.06.2022 11:15
Dzień Dziecka przygotował do bezpiecznych wakacji
Dzień Dziecka przygotował do bezpiecznych wakacji
W niedzielę, 5 czerwca, dzieci bawiły się wraz rodzicami i dziadkami na festynie rodzinnym w Kunowie, który zorganizowano z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. 05.06.2022 20:34
Pewna wygrana Staru Starachowice
Pewna wygrana Staru Starachowice
W meczu 31. kolejki IV ligi Świętokrzyskiej piłkarze Staru Starachowice pokonali Spartę Kazimierza Wielka 3:0 (3:0). 05.06.2022 17:30
Piąta, międzynarodowa Baba Jaga Cup
Piąta, międzynarodowa Baba Jaga Cup
W niedzielę, 5 czerwca, w hali przy ul. Świętokrzyskiej odbyła się V edycja imprezy „Baba Jaga Cup”. 05.06.2022 15:06    1
Wygrana KSZO 1929, sześć goli przy Świętokrzyskiej
Wygrana KSZO 1929, sześć goli przy Świętokrzyskiej
W meczu 32. kolejki grupy D III ligi piłkarze KSZO 1929 pokonali Wisłę Sandomierz 4:2 (1:1). 04.06.2022 18:58
Mieszkańcy Brzóstowej będą mieli świetlicę
Mieszkańcy Brzóstowej będą mieli świetlicę
Rozpoczął się remont pustostanu w Brzóstowej. Po przeprowadzeniu kompleksowej modernizacji, w tym obiekcie będzie świetlica wiejska. 04.06.2022 11:33    1
Reklama
Blisko 26 milionów złotych na drogi, kulturę i rozwój
Blisko 26 milionów złotych na drogi, kulturę i rozwój
Wiemy ile pieniędzy otrzyma Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w II edycji programu Polski Ład. 03.06.2022 14:21
Reklama
Ponad 8 milionów złotych na inwestycje strategiczne
Ponad 8 milionów złotych na inwestycje strategiczne
Gmina Sadowie w II edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” na modernizacja dróg strategicznych otrzymała 4 725 750 złotych. Drugim wnioskowanym zadaniem była budowa całodobowego schroniska dla osób starszych. Na tę inwestycję samorząd dostał 3 569 357 złotych. 03.06.2022 14:04
4,5 miliona złotych dla Kunowa z programu Polski Ład
4,5 miliona złotych dla Kunowa z programu Polski Ład
Gruntowana termomodernizacja budynku urzędu gminy oraz rozbudowa i modernizacja strażnicy OSP w Nietulisku Dużym- to zadania jakie samorząd Kunowa dofinansuje ze środków II edycji programu Polski Ład. 03.06.2022 12:46    1
Piknik rodzinny w przedszkolu w Częstocicach
Piknik rodzinny w przedszkolu w Częstocicach
Na rodzinnym pikniku bawiły się w piątek przedszkolaki z przedszkola "Słoneczny Uśmiech" w Częstocicach. 03.06.2022 12:45
Wesołe Kredki mają już 50 lat
Wesołe Kredki mają już 50 lat
W piątek, 3 czerwca, w Ostrowieckim Browarze Kultury jubileusz 50-lecia istnienia Publicznego Przedszkola nr 5 obchodzili dyrekcja i nauczyciele, a przede wszystkim przedszkolaki. 03.06.2022 12:20    1
Songdal partnerskim miastem Ostrowca Świętokrzyskiego
Songdal partnerskim miastem Ostrowca Świętokrzyskiego
Realizacja projektu „Ostrowiec Świętokrzyski - miasta OdNowa”, w ramach którego pozyskano 16 milionów złotych z tak zwanych funduszy norweskich oficjalnie rozpoczęła się 7 kwietnia. Jednym z warunków było nawiązanie współpracy z miastem norweskim, co właśnie zostało zrealizowane. 03.06.2022 11:17    1
MIASTO OD NOWA | ODC. 28
MIASTO OD NOWA | ODC. 28
02.06.2022 20:49    1
Kierunek - Przyszłość z funduszami norweskimi
Kierunek - Przyszłość z funduszami norweskimi
Projekt „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, finansowany z  Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%) został oficjalnie rozpoczęty. Partnerem Gminy Starachowice zostało Bergen - drugie co do wielkości największe miasto w Norwegii. W ramach projektu, do gminy trafi blisko 16 milionów złotych, które pozwolą na realizację wielu ważnych zadań. 02.06.2022 20:08    1
Żelazne Korzenie w Starachowicach
Żelazne Korzenie w Starachowicach
10 czerwca 2022 roku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, na terenie „ARCHEOPARKU” odbędą się warsztaty archeologiczne. 02.06.2022 17:06    2
Lądowisko w ostrowieckim szpitalu zostało oficjalnie otwarte
Lądowisko w ostrowieckim szpitalu zostało oficjalnie otwarte
Dziś oficjalnie zostało otwarte lądowisko dla śmigłowców LPR na dachu szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. 02.06.2022 14:49    3
Wiek to tylko liczba - udowadniają ostrowieccy seniorzy
Wiek to tylko liczba - udowadniają ostrowieccy seniorzy
Akademia Pełna Zdrowia to sztandarowy program profilaktyczny realizowany przez Powiat Ostrowiecki. W poprzednich edycjach uczestniczyło w nim ponad 1300 osób aktywnie ćwicząc pod okiem instruktorów. Tegoroczna edycja ruszyła 31 maja. 02.06.2022 14:46
Budynek Biblioteki-Ośrodka Kultury zmienił swoje oblicze
Budynek Biblioteki-Ośrodka Kultury zmienił swoje oblicze
Budynek Biblioteki-Ośrodka Kultury Gminy Sadowie powstał w 1984 roku, w jego wnętrzach mieszkańcy Sadowia i okolicznych miejscowości spędzają dużo czasu, tam wypożyczają książki, tam się integrują, rozwijają kulturalnie, stamtąd do zdarzeń wyjeżdżają również strażacy jednostki OSP Sadowie. 02.06.2022 14:36    1    2
„Łączy nas krew”. Tak twierdzą uczniowie „Samochodówki”
„Łączy nas krew”. Tak twierdzą uczniowie „Samochodówki”
We wtorek, 31 maja, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się akcja pod hasłem „Łączy nas krew”. 02.06.2022 14:20
Poznaliśmy zwycięzców Świętokrzyskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym
Poznaliśmy zwycięzców Świętokrzyskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym
2 czerwca 2022 roku odbył się Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym. 02.06.2022 12:07
Ponad 9 milionów na bałtowskie inwestycje
Ponad 9 milionów na bałtowskie inwestycje
Gmina Bałtów otrzymała 2,5 mln złotych na termomodernizację budynku urzędu gminy. Z pieniędzy z programu Polski Ład, II edycja gmina wyremontuje drogi oraz zakupi modułowe świetlice. 02.06.2022 10:58
Grzegorz „Ornette” Stępień z przekazem dla młodzieży
Grzegorz „Ornette” Stępień z przekazem dla młodzieży
30 i 31 maja w ramach powiatowego Programu Profilaktyki Akademia Pełna Zdrowia w Ostrowcu Świętokrzyskim zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjno-muzyczne z zakresu profilaktyki uzależnień adresowane do młodzieży ze szkół średnich. 02.06.2022 10:16    1
Będzie fontanna w rynku i skatepark na stadionie
Będzie fontanna w rynku i skatepark na stadionie
Ponad 5 mln złotych trafi do gminy Ćmielów na rewitalizację w ramach 1 edycji rządowego programu Polski Ład. Z otrzymanych dotacji samorząd planuje przede wszystkim zmodernizować centrum miasteczka- czyli rynek i otaczający go park. 02.06.2022 09:29
Dzisiaj w „Samochodówce” wszyscy wygrywali
Dzisiaj w „Samochodówce” wszyscy wygrywali
Loterię fantową z okazji Dnia Dziecka zorganizowali uczniowie w CKZiU w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pomysł wsparli nauczyciele i sponsorzy. 01.06.2022 16:44
Dzień Dziecka pod patronatem ostrowieckiego PCPR-u
Dzień Dziecka pod patronatem ostrowieckiego PCPR-u
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które patronuje placówkom opiekuńczo-wychowawczym w powiecie ostrowieckim o Dniu Dziecka zawsze pamięta. Najczęściej odwiedzano dzieci w ich domach i ośrodkach, a w tym roku zaproszono je do kina. 01.06.2022 16:41
Artystyczne zamieszanie w Ostrowieckim Browarze Kultury
Artystyczne zamieszanie w Ostrowieckim Browarze Kultury
Tegoroczny Dzień Dziecka w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczął się już we wtorek od mocnego uderzenia. Otwarty Teatr Perkusyjny na dziedzińcu Browaru Kultury i występ zespołu Czereśnie to były muzyczne niespodzianki dla najmłodszych. 01.06.2022 16:38
Parlamentarzyści i samorządowcy o Polskim Ładzie dla powiatu ostrowieckiego. Konferencja prasowa
Parlamentarzyści i samorządowcy o Polskim Ładzie dla powiatu ostrowieckiego. Konferencja prasowa
01.06.2022 15:01    1
Konferencja Prasowa Poseł Agaty Wojtyszek i samorządowców
Konferencja Prasowa Poseł Agaty Wojtyszek i samorządowców
01.06.2022 14:40
Najważniejszy jest uśmiech dziecka
Najważniejszy jest uśmiech dziecka
29 maja 2022 roku na Stadionie Leśnym w Ćmielowie odbył się Gminny Dzień Dziecka. 01.06.2022 14:17
Dzień Dziecka w "Promyku"
Dzień Dziecka w "Promyku"
Podopieczni "Promyka" wspólnie z rodzicami i dziadkami bawili się na pikniku z okazji Dnia Dziecka. 01.06.2022 14:09    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama