Prezes Chorab swoją wypowiedź podzielił na trzy bloki. Zaczął od sprawozdania finansowego. W 2025 r. przychody klubu osiągnęły 3 990 982 zł, a koszty wyniosły 3 886 527 zł. Podkreślił, że dużą rolę odegrały pieniądze z budżetu gminy Ostrowiec. Dodał, że według wstępnych prognoz klub w 2026 roku może osiągnąć przychód na poziomie ok. 6 milionów zł.
Cele sportowe na poprzedni sezon nie zostały osiągnięte. Pomarańczowo-Czarnym nie udało się awansować do II ligi. Cieszyć może jednak odrodzenie KSZO, czyli duża frekwencja na trybunach, a także spore zainteresowanie klubem przez mieszkańców Ostrowca. Piotr Chorab podkreślił, że celem na kolejną kampanię będzie awans do II ligi.
Drużynę poprowadzi dotychczasowy szkoleniowiec Łukasz Tarkowski. Trzon zespołu ma zostać zachowany. Prezes KSZO zapowiedział również ok. dziesięciu transferów przychodzących, w tym kilku młodzieżowców. Lista piłkarzy, którzy opuszczą Ostrowiec, zostanie opublikowana w najbliższym czasie.
KSZO czekają zmiany organizacyjne. W klubie zostanie zatrudniony lekarz oraz pomoc administracyjno-biurowa. Decyzja ta ma związek z problemami, jakie pojawiły się przy procesie uzyskiwania licencji na grę w II lidze. Zmieni się również struktura Akademii KSZO 1929. Prezes zapowiedział złożenie wniosku o certyfikację PZPN do grup, które podlegają dofinansowaniu.

Napisz komentarz
Komentarze