Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
::: ZOBACZ :::
Reklama
Wsparcie dla KGW

Koła gospodyń wiejskich mogą sięgnąć po pieniądze

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie działalności statutowej kół gospodyń wiejskich. Do podziału w skali kraju jest 140 milionów złotych, a od tego roku dokumenty można składać wyłącznie elektronicznie.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

Ruszył nabór dla kół gospodyń wiejskich

Koła gospodyń wiejskich mogą już ubiegać się o dofinansowanie działalności statutowej w ramach naboru prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W całym kraju do rozdysponowania jest 140 milionów złotych, które mają wesprzeć lokalne inicjatywy i codzienną aktywność organizacji działających na obszarach wiejskich.

O wsparcie mogą starać się te organizacje, które są wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Nabór potrwa do 30 września 2026 roku

Na co można przeznaczyć pieniądze

Przyznane fundusze mogą zostać wykorzystane na szeroko rozumianą działalność statutową kół. Chodzi między innymi o prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej oraz oświatowo-kulturalnej, a także o organizowanie przedsięwzięć wspierających wszechstronny rozwój obszarów wiejskich.

Środki można przeznaczyć również na inicjatywy związane z krzewieniem kultury ludowej, pielęgnowaniem lokalnych tradycji i wzmacnianiem więzi społecznych. W praktyce oznacza to szansę na realizację wydarzeń, warsztatów, spotkań i projektów, które integrują mieszkańców oraz promują dziedzictwo polskiej wsi.

Szansa na rozwój lokalnych społeczności

Dofinansowanie z ARiMR to nie tylko wsparcie finansowe dla samych kół gospodyń wiejskich, lecz także impuls dla lokalnych społeczności. To właśnie takie organizacje bardzo często stoją za wydarzeniami integrującymi mieszkańców, działaniami edukacyjnymi oraz inicjatywami promującymi aktywność obywatelską na wsi.

 


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Przedsiębiorczość i edukacja
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: który to razTreść komentarza: żadna sensacja - co znaczą stylowe,zabytkowe budowle Ostrowca Św. w porównaniu z trawnikami,placami zabaw dla dzieci i chodnikami na kieleckich Ślichowicach czy Bocianku - ta decyzja kolejny raz pokazuje czym miasto Ostrowiec jest dla pazernych i szowinistycznych Kielc i władz województwaData dodania komentarza: 5.05.2026, 14:47Źródło komentarza: Konserwator wydał decyzję w sprawie młynaAutor komentarza: aaTreść komentarza: Powinni was wyrzucić z PIS za zdradę partiiData dodania komentarza: 1.05.2026, 11:21Źródło komentarza: Andrzej Kryj o nowym stowarzyszeniu premiera MorawieckiegoAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Wspaniały talent 🩵Data dodania komentarza: 30.04.2026, 20:25Źródło komentarza: A. Smolińska: kabaret to dla nas śmiechoterapiaAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: FajnieData dodania komentarza: 26.04.2026, 23:38Źródło komentarza: Wysoka porażka w Sosnowcu. Zagłębie lepsze od KSZOAutor komentarza: mądryTreść komentarza: wymyśla się jakieś idiotyzmy zamiast odwiedzić firmy ostrowieckie i porozmawiać dlaczego tak wysokie podatki i co zrobić ,żeby firmy chciały inwestować zamiast obciążać ich ogromnymi kosztami a z zewnątrz firmy ULGI ,czy prezydent był gdzieś i rozmawiał? to nie jest gospodarz ,tak to też potrafię podnieść rekordowo podatki od nieruchomości i udawać że jest się przedsiebiorczymData dodania komentarza: 26.04.2026, 14:14Źródło komentarza: OstraKarta rośnie w siłę. Nowe firmy i kolejne zniżki dla mieszkańców OstrowcaAutor komentarza: MalyTreść komentarza: Czekam zrobic darmową komunikacji jak jest w starachowicachData dodania komentarza: 25.04.2026, 19:38Źródło komentarza: Jak odzyskać pasażerów? O promocji komunikacji miejskiej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama