Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Warsztaty rodzinne

Budujemy ZakLED Hutniczy. W Ostrowcu ruszają kreatywne warsztaty inspirowane tradycją

Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na rodzinne warsztaty, podczas których uczestnicy stworzą podświetlany model pieca. Wydarzenie połączy edukację, lokalną historię i twórczą zabawę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

Hutnicza tradycja w nowoczesnym wydaniu

Warsztaty „Budujemy ZakLED Hutniczy” odbędą się 26 kwietnia 2026 roku o godzinie 11:00 w budynku Centrum Tradycji Hutnictwa przy alei 3 Maja 6. 

 

Co czeka uczestników wydarzenia

Organizatorzy zachęcają do udziału w warsztatach, podczas których będzie można wykonać model wielkiego pieca z drewna i ożywić go dzięki dołączonej lampce ledowej. Efektem ma być oryginalna dekoracja do domu, która jednocześnie stanie się symbolicznym odniesieniem do hutniczych tradycji miasta.

Taka formuła wydarzenia trafia zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców. Z jednej strony daje okazję do manualnej pracy i rozwijania kreatywności, z drugiej przybliża lokalną tożsamość oraz przemysłowe korzenie regionu. To szczególnie ważne w czasach, gdy instytucje kultury coraz częściej szukają sposobów na to, by historię przekładać na doświadczenie, a nie tylko na ekspozycję.

Nie tylko warsztaty, ale też opowieść o mieście

Wydarzenie organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Centrum Tradycji Hutnictwa wpisuje się w szerszy trend ożywiania pamięci o przeszłości poprzez działania praktyczne. Zamiast tradycyjnej lekcji historii uczestnicy dostają możliwość stworzenia własnego obiektu, który będzie przypominał o znaczeniu hutnictwa dla rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Przedsiębiorczość i edukacja
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Wygnany OstrowczaninTreść komentarza: Tak wlasnie w Ostrowcu ludzie przy tzw"korycie" staja sie milionerami.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 17:17Źródło komentarza: Jarosław Kateusz o historii i wyzwaniach dla MZKAutor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Swaidczy to tylko o tym, ze MZK wrocila do poczatku istnienia gdzie ten rozwoj panie preszesie, chyba nie ma sie czym chwalic?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 17:12Źródło komentarza: Jarosław Kateusz o historii i wyzwaniach dla MZKAutor komentarza: Wygnany OstrowczaninTreść komentarza: Prosze lokalna tv, aby jakis dziennikarz zadal pytanie pseudo dyrektor tego urzedu, dlaczego znajomi oraz rodziny ostrowieckiej pseudo elity pana "czy dycha starczy" nie musza uczestniczyc w pseudo gieldach pracy, bo prace dziedzicza wedlug kryterium znajomosci lub "czy dycha starczy"Data dodania komentarza: 21.04.2026, 17:06Źródło komentarza: Targi pracy i przedsiębiorczości w hali KSZO już 24 kwietniaAutor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Nareszcie! Ile to wszystko musi TRWAĆ w tym mieście. Ile szans zmarnowanych....... Na jego rozwój....Data dodania komentarza: 20.04.2026, 16:51Źródło komentarza: Podpisano porozumienie dotyczące remontu dworca PKPAutor komentarza: Sołtys 😉Treść komentarza: Odpowiedni czlowiek na odpowiednim stanowisku 💪Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:36Źródło komentarza: Mariusz Pasternak o dwóch latach kadencji samorząduAutor komentarza: Ostr.Treść komentarza: A Ty co zrobiłeś dla miasta, regionu? Andrzeju...Data dodania komentarza: 18.04.2026, 11:33Źródło komentarza: Andrzej Kryj w stowarzyszeniu Mateusza Morawieckiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama