Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Schroniska pod lupą

Kontrole schronisk dla bezdomnych zwierząt. W Janiku bez zastrzeżeń

Na wniosek MSWiA przeprowadzono kontrole schronisk dla bezdomnych zwierząt w całej Polsce. W Janiku, gdzie mieszka ponad 80 psów, inspekcja nie wykazała nieprawidłowości. W skali kraju ujawniono jednak problemy w 40 placówkach.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

W odpowiedzi na zgłoszenia dotyczące warunków bytowych zwierząt w okresie zimowym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zainicjowało kontrole schronisk dla bezdomnych zwierząt na terenie całego kraju. Inspekcje miały na celu sprawdzenie zabezpieczeń przed mrozem, dostępności wody i żywności oraz ogólnego stanu infrastruktury i higieny w placówkach przyjmujących zwierzęta. 

Kontrola została już przeprowadzona w schronisku w Janiku, które mieści się na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Janik Sp. z o.o. W placówce, w której przebywa ponad 80 psów, inspektorzy nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Ocena warunków bytowych zwierząt oraz stanu technicznego obiektu była pozytywna, co potwierdza, że schronisko zapewnia opiekę odpowiadającą obowiązującym standardom.

 Placówka jest otwarta dla osób zainteresowanych wsparciem zwierząt lub adopcją. Psy można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00–17:00. Jak dodał, schronisko stara się prowadzić działania na rzecz opieki i adopcji, jednocześnie zapewniając stabilne warunki bytowe podopiecznych.  Niestety, zgodnie z ustawą o organizacjach pożytku publicznego i wolontariacie, której zapisy jasno mówią, że spółki prawa handlowego działająca dla zysku nie mogą korzystać z pracy wolontariuszy, nie możemy ich wpuszczać na teren schroniska

- mówi Tomasz Kosiak, ZUO Janik w Ostrowcu Świętokrzyskim.  

Kilka dni temu minister rolnictwa poinformował, że schroniska powinny być jednak w zdecydowanej mierze prowadzone przez samorządy. Miejsca takie nie mogą być źródłem dochodu, a prowadzące je podmioty prywatne nie mogą zarabiać na zwierzętach. 

 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Przedsiębiorczość i edukacja
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama