Pracownicy Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim informują, że wszystkie bilety na koncert karnawałowy „W starym kinie” zostały wyprzedane. Wydarzenie, które zainauguruje cykl kulturalny 2026 roku w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach, odbędzie się 18 stycznia (niedziela) o godzinie 16.00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. Program wieczoru składa się z najpiękniejszych piosenek przedwojennego kina. W repertuarze znajdą się utwory kojarzone z takimi gwiazdami jak Hanka Ordonówna, Tola Mankiewiczówna, Zula Pogorzelska, Aleksander Żabczyński, Mieczysław Fogg i Eugeniusz Bodo. Publiczność może spodziewać się nastrojowych, melodyjnych wykonywań, które przywołają klimat międzywojennych sal kinowych i kabaretów.
Na scenie wystąpią wokaliści Magdalena Sowa-Zyzańska i Grzegorz Rubacha. Akompaniament zapewni zespół instrumentalny: Paweł Łukasik na altówce, Mateusz Grzybek na kontrabasie oraz Joanna Błażej-Łukasik przy fortepianie, która poprowadzi także słowo wiążące. Skład artystów zapowiada program łączący wokalne interpretacje z kameralnym brzmieniem instrumentów, co ma podkreślić zarówno walor melodyczny, jak i teatralny wykonywanych piosenek.





























![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)























































Napisz komentarz
Komentarze