W piątek, Porcelanowy Rynek w Ćmielowie wypełnił się mieszkańcami, którzy przyszli uczestniczyć w dorocznym spotkaniu wigilijnym. Impreza po raz kolejny stała się okazją do wspólnego przeżywania świątecznych emocji i kultywowania lokalnych tradycji. Nastrój otworzyły występy przedszkolaków: najmłodsi śpiewali kolędy. Członkowie KGW z Borii zaprezentowali jasełka.




Burmistrz Joanna Suska złożyła mieszkańcom serdeczne życzenia, podkreślając rolę wspólnoty i wzajemnego wsparcia. Po przemówieniu burmistrz podzieliła się opłatkiem z uczestnikami, gestem symbolizującym jedność i pojednanie, co zostało przyjęte z wzruszeniem.




Dla wszystkich obecnych przygotowano wigilijny poczęstunek. Na stołach znalazły się tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami oraz różnorodne ciasta. Wspólne biesiadowanie sprzyjało rozmowom, integracji sąsiedzkiej i umacnianiu więzi lokalnej społeczności.





























































































Napisz komentarz
Komentarze