Podopieczni Rafała Wójcika rozegrali kolejne mecze kontrolne.

Źródło: archiwum

Podziel się
Oceń

Dla „Pomarańczowo-Czarnych” środa (15 lutego) była intensywnym dniem. O godz. 15:00 na boisku przy ul. Kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęli oni sparing z Wisłą Sandomierz. W 25. minucie wynik otworzyli goście, ale niedługo potem wyrównał Kamil Bełczowski. Zawodnicy KSZO 1929 objęli prowadzenie na początku drugiej połowy za sprawą Jakuba Mażysza. W 71. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bełczowski. Podopieczni Rafała Wójcika wygrali 3:1.

Tego samego dnia piłkarze KSZO 1929 rozegrali mecz kontrolny z GKS-em Rudki. Prowadzenie objęli błyskawicznie, bo już po kilkudziesięciu sekundach. Do siatki trafił Ołeksij Majdanewycz, który wykorzystał błąd defensywy rywali. Dwa kwadranse później było już 2:0. Rzut karny zamienił na bramkę Fryderyk Janaszek. W 57. minucie odpowiedzieli goście, również trafieniem z jedenastu metrów. Więcej goli już nie padło, „Pomarańczowo-Czarni” znów zwyciężyli, tym razem 2:1.

GKS Rudki będzie rywalem KSZO 1929 w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. Spotkanie zostanie rozegrane 5 kwietnia na stadionie Gminnego Klubu Sportowego.

Kolejny sparing drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego rozegrała w sobotę, 18 lutego. W Lisiej Górze zmierzyli się oni z Unią Tarnów. W pierwszej połowie zawodnicy KSZO 1929 objęli prowadzenie za sprawą Franciszka Lipki. Wynik mógł być wyższy, ale Michał Nawrot zmarnował rzut karny. Po zmianie stron do graczom Unii udało się wyrównać. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Kolejne mecze kontrolne „Pomarańczowo-Czarni” rozegrają w środę, 22 lutego. Na boisku przy ul. Kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim zmierzą się z młodzieżowym zespołem Legii Warszawa (CLJ) oraz ze Stalą Kunów.