Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zadzwonił prokurator, przyszedł policjant

Do starszego małżeństwa zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako prokurator. Potem w domu pojawił się policjant. Tym razem seniorzy wykazali się czujnością, poinformowali o sytuacji najbliższych.
Zadzwonił prokurator, przyszedł policjant
zdj. poglądowe

We wtorek ostrowieccy policjanci otrzymali informację, iż ze starszym małżeństwem z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego skontaktowali się oszuści. 

Jak wynikało z relacji 82-latka i jego 84 -leniej żony około godziny 13 odebrali telefon od nieznajomego mężczyzny, który przedstawił się jako prokurator. Kolejno poinformował on swoich rozmówców, że ich oszczędności w banku są zagrożone, gdyż ktoś chce przejąć ich konto. Następnie fałszywy urzędnik poinstruował seniorów, że pod ich dom podjedzie taksówka, która przewiezie ich do banku, gdzie wypłacą zgromadzoną przez siebie gotówkę. 

Zmanipulowane przez oszustów małżeństwo myśląc, że współpracuje z organami ścigania, postępowało zgodnie z otrzymanymi od przestępców wskazówkami. Ostatecznie 82- latek udał się do banku, gdzie zrobił zlecenie na wypłatę środków w kwocie 28000 złotych. Jednakże ostrowczanin wrócił do domu bez gotówki, gdyż ta miał mu zostać wypłacona dopiero następnego dnia. 

Kolejno w mieszkaniu seniorów pojawił się mężczyzna podający się za policjanta, który miał odebrać pieniądze. Małżeństwo poinformowało fałszywego stróża prawa, że nie udało im się wypłacić zgromadzonych oszczędności. Oszust usłyszał od seniorów również to, że mając wątpliwości co do zaistniałej sytuacji o wszystkim powiadomili swoich najbliższych. Słysząc te słowa nieznajomy mężczyzna oddalił się z terenu posesji.

Oszuści cały czas modyfikują swoje metody i wykorzystują nowe legendy. 

Pamiętajmy! Prokuratorzy oraz policjanci nie dzwonią do osób i nie proszą ich o pieniądze, nie pytają o majątek osobisty, a także nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach operacyjnych. Bądźmy pewni, że oszuści będą przekonywać nas, że można zweryfikować ich tożsamość dzwoniąc pod podany przez nich numer telefonu. Pamiętajmy, że dzwoniąc na wskazany numer, po drugiej stronie słuchawki będzie podstawiona osoba, która potwierdzi, że dany „prokurator” jest prawdziwy. Prawdziwe numery telefonów do prokuratury czy policji, są dostępne w internecie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

kk 12.10.2022 11:51
Mieliśmy identyczną sytuację kilkanaście tygodni temu. Tyle że zamiast do banku pojechaliśmy od razu na policję. nasze zgłoszenie było szóstym lub siódmym tamtego dnia.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorcówAutor komentarza: druga kategoriaTreść komentarza: Czy ktoś w tym mieście poza podatkami coś zrobi dla firm? Prezydent to sztuka do składania wieńcy i wręczania dyplomów ,tak jak w gminie sąsiedniej tylko gospodynie wiejskie i zabawa,weście się ludzie do pracy a RADNI zamiast pomaga firmom to popieracie ich niszczenie ,to miasto zaściankowe powinno mieć podatki dużo niższe a radni powinni dopłacać za nic robienieData dodania komentarza: 3.12.2025, 16:29Źródło komentarza: Rada miasta uchwaliła podatki na 2026Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Ciekawe jak zarzad powiatu potrakuje kryterium swojego guru " czy dycha sfarczy"?Data dodania komentarza: 3.12.2025, 16:00Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Wręcz przeciwnie - to idealny człowiek na tym stanowisku. Zaangażowany, oddany, zawsze pełen energii.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 12:25Źródło komentarza: M. Cichosz zapowiada grudzień pełen atrakcji i niespodzianekAutor komentarza: WSTYDTreść komentarza: ZA GÓRCZYŃSKIEGO BYŁ SPOKÓJ I NISKIE PODATKI A TERAZ ???Data dodania komentarza: 1.12.2025, 19:33Źródło komentarza: Rada Miasta wprowadza Strefę Płatnego Parkowania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama