Pałacem należącym niegdyś do rodziny Ośniałowskich obecnie opiekują się członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chocimów, którzy wyszli z inicjatywą, aby w tym zabytkowym budynku uruchomić Uniwersytet Ludowy.
Zgłosiliśmy projekt do Narodowego Instytutu Wolności. Otrzymaliśmy blisko milion złotych dofinansowania. To wystarczyło na wyremontowanie czterech sal. W jednej z nich została urządzona izba pamięci poety Mariana Ośniałowskiego. Dzięki wsparciu udało się uruchomić Uniwersytet Ludowy
- mówi Barbara Domagała, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chocimów.
Uniwersytet Ludowy to miejsce, które ma być centrum spotkań kultury i przygotowania mieszkańców do zaangażowania w sprawy społeczne i kulturalne. Z bogatej oferty szkoleń mogą korzystać nie tylko mieszkańcy Chocimowa.
Warto wspomnieć, że Uniwersytet Ludowy już działał w Chocimowie. Został utworzony w 1946 roku. Równolegle z Uniwersytetem Ludowym w siedzibie rodu Ośniałowskich funkcjonowała szkoła podstawowa.






































![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze