Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Konsekwencje pomyłki w szpitalu. Pielęgniarka zwolniona

Pielęgniarka, która omyłkowo poinformowała rodzinę o śmierci osoby bliskiej, już nie pracuje w ostrowieckim szpitalu. Dyrektor rozwiązał z nią umowę o pracę za porozumieniem stron.
Konsekwencje pomyłki w szpitalu. Pielęgniarka zwolniona

 W piątek ( 17 czerwca) pielęgniarka z Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego poinformowała telefonicznie rodzinę pacjentki, że 88-latka zmarła. Okazało się to fatalną pomyłką, bowiem chora nadal przebywa w szpitalu, a zmarła inna pacjentka. Pracownik ZOL-u nie miał prawa informować rodziny, bowiem zgodnie z obowiązującymi procedurami w ostrowieckim szpitalu, jedynie lekarz może kontaktować się z rodziną zmarłego. Doszło do złamania procedur, ucierpiał wizerunek szpitala.  

Dyrektor szpitala Tomasz Kopiec, odnosząc się do sytuacji zapowiedział, że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec pracownika. Pielęgniarka z ZOL-u, która poinformowała telefonicznie rodzinę, już nie pracuje w ostrowieckim szpitala. Dyrektor rozwiązał z nią umowę o pracę za porozumieniem stron.   


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama