Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mieszkańcy chcą mieć wpływ na to co dzieje się w gminie

Wspólne spotkania, integracja, edukacja, aktywność fizyczna, profilaktyka na to stawiają mieszkańcy gminy Sadowie.
Ładuję odtwarzacz...

Już w najbliższym czasie zrealizowanych zostanie dziewięć wyjątkowych projektów, jednym z działań będzie piknik profilaktyczny „Bezpieczne Wakacje” we Wszechświętych. Strażacy z lokalnego OSP zaprezentują sprzęt ratowniczo-gaśniczy wykorzystywany na codzień przez ochotników. Podczas pikniku do wspólnego gotowania zaproszą panie z Koła Gospodyń Wiejskich we Wszechświętych. Społecznych inicjatyw będzie więcej m.in. dzięki zaangażowaniu mieszkańców Ruszkowca, zorganizowane zostaną Dożynki Wiejskie, kolejne grupy osób postanowiły zadbać o sprawność fizyczną mieszkańców gminy i zorganizują marsz nordic walking na trasie Łężyce - Bukowiany, a strażacy ochotnicy z Sadowia nauczą ratować ludzkie życie. To namiastka tego co będzie się działo. 
Widząc zaangażowanie mieszkańców władze gminy postanowiły pomóc w realizacji pomysłów, stąd też program Inicjatyw Lokalnych. Każdy projekt ma szansę na zdobycie 2 tysięcy złotych dofinansowania w formie rzeczowej. W trzeciej edycji Inicjatyw Lokalnych zaplanowano dofinansowanie tylko 5 projektów, jednak wszystkie pomysły zwróciły uwagę urzędników i postanowili znaleźć pieniądze na wsparcie wszystkich 9 złożonych wniosków.

Informacje o wydarzeniach organizowanych w gminie są na bieżąco publikowane na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Urzędu Gminy Sadowie. 
 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama