Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

O tym czym handlowano w przeszłości rozmawiano w Krzemionkach

Pasjonaci archeologii i miłośnicy „Archeologii Żywej” po raz trzeci spotkali się aby rozmawiać o przeszłości.
Ładuję odtwarzacz...

O odległych dziejach nie tylko regionu świętokrzyskiego, ale całych pradawnych ziem dzisiejszej Polski rozmawiali uczestnicy trzeciego Spotkania Miłośników Archeologii Żywej - jedynego wydawnictwa archeologicznego w Polsce. Miejscem  spotkania miłośników archeologii było Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. Podczas wydarzenia odbyły się trzy wykłady. Pierwszy z nich poprowadził doktor habilitowany Szymon Orzechowski, a mówił o starożytnych hutnikach i kowalach na ziemiach polskich. 
Doktor Andrzej Przychodni, dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim przedstawił uczestnikom najciekawsze fakty dotyczące starożytnej porcelany. O odkryciu pradziejowych kopalni krzemienia pasiastego przez Jana Samsonowicza mówił w trzecim wykładzie doktor Szymon Modzelewski. Trzecie spotkanie Miłośników Archeologii Żywej połączone zostało z obchodami tegorocznych Europejskich Dni Archeologii. Ci, którzy osobiści nie mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu mogą obejrzeć wykłady online na stronie internetowej Archeologii Żywej.
 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama