Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Fontanna w parku i boisko przy szkole już wkrótce

Rozstrzygnięty został przetarg na rewitalizację rynku w Ćmielowie. Równolegle z pracami w centrum miasta budowane będzie boisko wielofunkcyjne przy miejscowej szkole.
Ładuję odtwarzacz...

Gmina Ćmielów z pierwszego rozdania środków w ramach rządowego funduszu Polski Ład otrzymała 5 mln złotych. Dofinansowanie będzie wykorzystane na realizację dwóch projektów. Gmina już wybrała wykonawcę i za kilka dni zostanie podpisana umowa. 

Cieszę się, że udało się w pierwszym podejściu wyłonić firmy. Łączna kwota po przetargu to 5 mln 477 tysięcy złotych. Z budżetu zakładaliśmy przekazanie 500 tysięcy złotych, więc z dofinansowaniem w kwocie 5 mln złotych, mogliśmy pozytywnie rozstrzygnąć przetarg 

-mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 
 

Rewitalizacja rynku zakłada między innymi położenie na parkowych alejkach kostki brukowej, a w centralnym punkcie montaż fontanny. Warto dodać, że drzewa w parku nie zostaną wycięte. Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ćmielowie zostanie wybudowany plac zabaw oraz boisko wielofunkcyjne. 

Rewitalizacja Ćmielowa ma zakończyć się  w terminie do 12 miesięcy od podpisania umowy. W czerwcu będzie wiadomo, czy gmina dostanie wnioskowane 2 mln 880 tysięcy złotych z programu dedykowanego gminom popegeerowskim. Te pieniądze samorząd chce zainwestować w modernizację Stadionu Leśnego. 
 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama