Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kierunek - Przyszłość z funduszami norweskimi

Projekt „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, finansowany z  Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%) został oficjalnie rozpoczęty. Partnerem Gminy Starachowice zostało Bergen - drugie co do wielkości największe miasto w Norwegii. W ramach projektu, do gminy trafi blisko 16 milionów złotych, które pozwolą na realizację wielu ważnych zadań.
Kierunek - Przyszłość z funduszami norweskimi
fot. UM w Starachowicach

Umowę o współpracy w Urzędzie Miejskim w Starachowicach podpisali w czwartek, 2 czerwca, prezydent Miasta Marek Materek oraz Vincent Mrimba, dyrektor Agencji Kultury w ramach Departamentu Kultury, Równości i Różnorodności Miasta Bergen. 

Podpisanie umowy partnerskiej. Vincent Mrimbaot i Marek Materek / fot. UM w Starachowicach

 

- Dzisiaj wykonujemy kolejny, bardzo ważny krok. Bardzo się cieszę, że pozyskaliśmy tak silnego, merytorycznego partnera. Dzięki tej współpracy, otrzymamy wysokiej jakości wsparcie przy realizacji projektu, który niesie za sobą wiele korzyści dla mieszkańców. Będziemy korzystać z wiedzy i doświadczenia partnerów z Norwegii, będziemy starali się wprowadzać najlepsze rozwiązania w Starachowicach. To wyjątkowo trudny projekt, ale bardzo dobry dla miasta, bo dotyka wielu aspektów życia m.in. edukacji, ekologii, rozwoju, przedsiębiorczości czy aktywności społecznej. Dołożymy wszelkich starań, by zrealizować go jak najlepiej - podkreśla prezydent Marek Materek.

W Starachowicach od środy przebywa delegacja gości z Norwegii. Wcześniej nowi partnerzy, wspólnie z przedstawicielami Gminy Starachowice, uczestniczyli w Warszawie w konferencji projektowej zorganizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (z udziałem m.in. ambasadorów Norwegii, Islandii i Liechtensteinu). W jednej z prezentacji, przedstawiciele Starachowic przedstawili założenia i główne cele projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”.

fot. UM w Starachowicach

 

Goście z Bergen w Starachowicach mieli okazję już bliżej poznać dotychczasowe rozwiązania wprowadzone w dziedzinach usług społecznych, polityki mieszkaniowej czy szkolnictwa, a także plany związane z projektem. 

- Dziękujemy za bardzo ciepłe przyjęcie. Jest nam bardzo miło, że możemy się z Państwem spotkać osobiście, bo dotąd kontaktowaliśmy się tylko online. To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy dziś podpisać wspólne porozumienie między naszymi miastami. Jestem przekonany, że to będzie wspaniała współpraca, bo to, co do tej pory razem zrobiliśmy, właśnie na to wskazuje - podkreślał Vincent Mrimba, dyrektor Agencji Kultury w ramach Departamentu Kultury, Równości i Różnorodności Miasta Bergen.

fot. UM w Starachowicach

Przypomnijmy, że Starachowice znalazły się w gronie 29 zwycięskich samorządów (na 3. miejscu w rankingu), spośród ponad 200 w całej Polsce, które starały się o fundusze norweskie w ramach programu Rozwój Lokalny. Dzięki temu do gminy trafi blisko 16 milionów złotych z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 na realizację nowej ścieżki rozwoju miasta.

 

 

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama