Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Podpisano umowy wspierające samorzadową politykę senioralną

Ponad 3,5 miliona złotych województwo świętokrzyskie otrzymało w bieżącym roku na realizację rządowego programu „Senior+”. Pieniądze zostaną wykorzystane na dofinansowanie dziennych domów „Senior+” i klubów „Senior+” lub tworzenie nowych placówek.
Podpisano umowy wspierające samorzadową politykę senioralną
Burmistrz Joanna Suska i skarbnik Jarosław Nowak oraz wojewoda Zbigniew Koniusz podpisują umowę / fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Program " Senior+" to wparcie samorządów w zakresie tworzenia i prowadzenia ośrodków dla osób starszych. 

Z puli rządowego programu dofinansowywana jest działalność dziennych domów „Senior+” i klubów „Senior+”. To miejsca, w których osoby starsze mogą się aktywizować. Prowadzone są ciekawe zajęcia, rehabilitacja, seniorzy mają zapewniony posiłek i opiekę przez kilka godzin dziennie. 


W piątek (20 maja) wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz podpisał z przedstawicielami kilku gmin umowy na przekazanie wsparcia finansowego dla placówek działających na ich terenie. 

W 2022 roku rządowe wsparcie dla naszego województwa na program „Senior+” wynosi 3 559 792,71 zł. Pieniądze trafią do 35 świętokrzyskich samorządów.

Marcin Majcher, burmistrz Ożarowa odbiera umowę z rąk wojewody / fot. Urząd Wojewódzki w Kielcach 

Podpisujemy umowy z samorządami w ramach ich zadań własnych, które rząd czynnie wspiera. Do regionu trafiają kolejne środki na domy i kluby „Senior+”. Stwarza to sytuację, że nasze województwo nie ma w zasadzie problemu z dostępnością do tego typu placówek integrujących społeczność seniorów- podkreślił Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski w czasie spotkani z samorządowcami. 
.

Burmistrz Kunowa Lech Łodej pdczas podpisywania umowy z wojewodą świętokrzyskim / fot. Urząd Wojewódzki w Kielcach 

W ramach rządowego programu „Senior+” samorządy mogą się ubiegać o pieniądze na utworzenie lub wyposażenie placówki bądź zapewnienie funkcjonowania już istniejących domów czy klubów. Takie wsparcie otrzymały między innymi gminy Bałtów, Ćmielów, Kunów, Ożarów, Lipnik. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama