" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Park krajobrazowy ma być ochroną środowiska i promocją gminy

Wsie: Biedrzychów, Nowe, Dębno i Maruszów z gminy Ożarów mają się znaleźć w parku krajobrazowym, promującym atrakcje i unikalną przyrodę terenów nadwiślańskich województwa świętokrzyskiego.
Ładuję odtwarzacz...


Park Krajobrazowy to pomysł Zarządu Województwa Świętokrzyskiego na promocję terenów nadwiślańskich. proponowany kształt parku swoim zasięgiem obejmowałby tereny położone w sąsiedztwie Wisły, od gminy Samborzec do Tarłowa. W parku znalazłoby się część gminy Ożarów.  Zdaniem burmistrza Marcina Majchera, to pomysł na ochronę i promocję ciekawych zakątków, których na terenie gminy Ożarów nie brakuje.

Na naszym terenie park obejmowałby między innymi miejscowość Maruszów. Tam znajduje się starorzecze Wisły oraz muzeum prowadzone przez pana Ziarkę. To bardzo ciekawe i ładne miejsce. Nowe, to miejscowość związana ze Świętem Kwitnącej Wiśni ale również plenerami rzeźby, które odbywają się tam od 23 lat. Poza tymi dwoma miejscowościami, park krajobrazowy powstałby na części terenów wsi Biedrzychów i Dębno

- mówi Marcin Majcher, burmistrz Ożarowa.


Park krajobrazowy ma być wykorzystany do promocji regionu. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zgodził się już na przygotowanie koncepcji, która ma być gotowa pod koniec bieżącego roku. Dokument opracowany zostanie w Zespole Świętokrzyskich i Nadnidziańskich parków krajobrazowych. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama