Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W katolickiej szkole może być fajnie i kolorowo

W Katolickim Zespole Edukacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim uczy się ok. 360 uczniów - 240 w szkole podstawowej i 120 w przedszkolu, a w ostatnim czasie przyjęto również kilkoro uczniów z Ukrainy.
Ładuję odtwarzacz...

Dzieci, te mniejsze i te większe, do nauki zachęcić można m.in. pomocami naukowymi, a takowych w placówce nie brakuje. Przykładem jest m.in. sala doświadczania świata. Ćwiczenia, które są w niej wykonywane zależne są od potrzeb dziecka i tego jakiej stymulacji zmysłu potrzebuje.

Innymi pomocami naukowymi, z których korzystają w Katolickim Zespole Edukacyjnym są Dary Froebla.
  

- Jest to duży zestaw klocków. Cała filozofia opiera się na kształtach, na figurach przestrzennych, dlatego dzieci już na najwcześniejszym etapie edukacji poznają kulę, walec, sześcian i to jest punkt wyjścia do dalszych działań 

- mówi wicedyrektor KZE w Ostrowcu Świętokrzyskim, Marta Skrok

Katolicki Zespół Edukacyjny prowadzi również zajęcia dwujęzyczne. Rekrutacja na nowy rok szkolny trwa. Wolne miejsca są również w przedszkolu. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama