Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Najmłodszy uczestnik miał 4 miesiące, najstarszy 88 lat

Ponad 250 uczestników zameldowało się na stracie 4. Biegu „Tropem Wilczym”, który odbył się w niedzielę, 6 marca, w Ostrowcu Świętokrzyskim. [galeria zdjęć]

Bieg „Tropem Wilczym” to wydarzenie, która upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego podziemia.  Z roku na rok gromadzi coraz więcej osób, zarówno tych, którzy żywo interesują się historią Żołnierzy Wyklętych, jak i tych, którzy lubią aktywność sportowo-edukacyjną. W tym roku Bieg „Tropem Wilczym” obchodzi swoje dziesięciolecie.

W 2021 roku z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa związanych z sytuacją pandemiczną, udział w biegu wzięło 66 tysięcy osób w 290 lokalizacjach, w tym w 14 zagranicznych miastach.

 

Bieg „Tropem Wilczym” w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz czwarty

Uczestnicy ostrowieckiego biegu mieli do pokonania trzy trasy, wytyczone w kompleksie leśnym Zwierzyniec. Bieg honorowy liczył 1963 metry. Jego długość nawiązuje do 1963 roku, to data śmierci ostatniego żołnierza niezłomnego, sierżanta Franczaka, pseudonim „Lalek”.

Pierwsi na mecie biegu honorowego zameldowali się: Franciszek Połetek i Wiktoria Fisikowici z Ukrainy.

Wytrawni biegacze sprawdzili się na dystansie 10 kilometrów. Pierwszy linię mety przekroczył Sylwester Lepierz, z czasem 31 minut 31 sekund . Wśród kobiet wygrała Lidia Fisikowici, z czasem 39 minut 27 sekund.

Kolejną konkurencją był marsz na 5 kilometrów z kijkami. Tą trasę pierwszy pokonał Kornel Rogacki, z czasem 35 minut.

Bieg „Tropem Wilczym”, to impreza, która łączy pokolenia. Najstarszy uczestnik, pan Włodzimierz skończył 88 lat i  wspólnie ze swoją córką przeszedł trasę 1963 metrów. Najmłodszym „biegaczem” był czteromiesięczny Hubert, który trasę pokonał pod ciepła kołderką w wózku .

Spośród dorosłych uczestników biegu, dla kobiety i mężczyzny zostały rozlosowane dwa vouchery na tygodniowy pobyt w uzdrowisku w Busku- Zdroju.

Zwycięzcy w biegu na dystansie 10 kilometrów otrzymali nagrody pieniężne, ufundowane przez ostrowieckich parlamentarzystów. Za I miejsce była to nagroda w wysokości 500 złotych (dla kobiety i dla mężczyzny), za II miejsca -  300 złotych (dla kobiety i dla mężczyzny), za III miejsca - 200 złotych (dla kobiety i dla mężczyzny).

Spośród uczestników do lat 16, rozlosowano nagrody rzeczowe, dwa rowery.

Nad organizacją tegorocznej edycji biegu czuwali żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu, strzelcy z jednostki Strzeleckiej 2013 oraz pracownicy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

Relacja wideo wkrótce.

 

 

 

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama