" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Instruktor nauki jazdy zatrzymany. W tle korupcyjne zarzuty

18 tysięcy złotych za zdany egzamin na prawo jazdy kategorii „B”? Policjanci z Ostrowca zatrzymali trzech mężczyzn z powiatu sandomierskiego podejrzanych o korupcję.
Ładuję odtwarzacz...

Nawet 8 lat więzienia grozi mężczyznom podejrzanym o udział w korupcyjnym procederze związanym z załatwianiem zdanego egzaminu na prawo jazdy kategorii „B”. W środę 12 stycznia doszło do zatrzymania 52-letniego instruktora jednej ze szkół nauki jazdy w Sandomierzu oraz 41-latka. 

W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że 43-letni mieszkaniec gminy Zawichost wręczył 18 000 tysięcy złotych 41-latkowi z powiatu opatowskiego, w zamian za pomoc w uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy kategorii „B”. Jak ustalili stróże prawa, 41-latek miał zatrzymać część pieniędzy dla siebie, a ponad 10 000 tysięcy złotych przekazał 52-letniemu instruktorowi jednej ze szkół w Sandomierzu.

relacjonuje - mł. asp. Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim

41-letni mężczyzna powoływał się na znajomości w ostrowieckim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Według ustaleń policji, w ubiegłych latach w ten proceder zamieszanych było kolejnych dwóch mężczyzn z gminy Zawichost i gminy Dwikozy. Wszyscy zatrzymani tłumaczyli się przed prokuratorem w Sandomierzu i tak: 52-letni instruktor usłyszał zarzut płatnej protekcji czyli pośredniczenia w załatwieniu sprawy w zamian za korzyści majątkowe, zaś 41-latek udzielenia korzyści majątkowej. Pozostałych dwóch zatrzymanych również usłyszało korupcyjne zarzuty.

Wszyscy, którzy byli zaangażowani w proceder płacenia za zdanie egzaminu przypominamy, że jeśli zgłoszą się zanim do nich dotrzemy i przedstawią nieznane nam informacje, mogą uniknąć odpowiedzialności.

tłumaczy - mł. asp. Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim

Przypomnijmy, wszystkim zatrzymanym grozi 8 lat pozbawienia wolności, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama