Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 12:34

Druga wygrana waterpolistów KSZO

W niedzielnym meczu 5. kolejki Ekstraklasy piłkarzy wodnych drużyna KSZO przed własną publicznością pokonała Arkonię Szczecin 12:11. Dla Ostrowczan było to drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

Gospodarze szybko objęli prowadzenie za sprawą trafienia Viktora Mesarosia, ale równie szybko odpowiedział center Szczecinian, Piotr Ławniczak. Z minuty na minutę przewaga Ostrowczan rosła. Mesaroś dołożył kolejnego gola, Maksymilian Krakowiak dwa i zawodnicy KSZO schodzili na przerwę przy prowadzeniu 4:2 (dla Arkonii drugą bramkę zdobył Ławniczak). W drugiej odsłonie gospodarzom udało się powiększyć przewagę do pięciu goli (7:2 na 1:33 do końca drugiej kwarty). Duża w tym zasługa świetnie spisującego się pomiędzy słupkami ostrowieckiej bramki, Bartosza Kośki.

Jeśli na półmetku rywalizacji ktoś myślał, że KSZO już spokojnie może dopisywać sobie komplet punktów w tym starciu - mylił się. Walczący o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zawodnicy Arkonii w trzeciej partii zaczęli odrabiać straty, a na pięć minut i siedemnaście sekund do końca czwartej kwarty przewaga Ostrowczan stopniała tylko do jednego trafienia (9:8). Następnie to gospodarze zdobyli kolejne dwie bramki. Szczecinianie nie chcieli się jednak poddać i doprowadzili do wyniku 11:10. Na minutę przed końcem na listę strzelców wpisał się debiutujący w pomarańczowo-czarnych barwach, Vladimir Korovljew. Chwilę później goście znów złapali kontakt po bramce Michała Rakoczego. W ostatnich sekundach wygraną KSZO uratował Kośka, który zanotował dwie skuteczne interwencje, w tym jedną, gdy znakomicie obronił sytuację sam na sam.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Ostrowczan w tym meczu był Maksymilian Krakowiak - autor pięciu goli. Po dwa trafienia dołożyli Viktor Mesaroś i Igor Szląszkiewicz, a po jednym Maciej Gabryszewski oraz Vladimir Korovljew. Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrano Piotra Ławniczaka z Arkonii i Bartosza Kośkę z KSZO.

​​​​​​KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Arkonia Szczecin 12:11 (4:2; 3:1; 2:3; 3:5)

#szczepimy się | Wzmocnij swoją odporność przeciw COVID-19 i przyjmij dawkę szczepionki