Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Potrzebne łóżka dla chorych na COVID-19

W kolejnych placówkach medycznych w województwie świętokrzyskim, w Sandomierzu, Staszowie i Opatowie będą przygotowane miejsca dla chorych na COVID-19.
Ładuję odtwarzacz...

Czwarta fala koronawirusa w województwie świętokrzyskim rozpędza się. Minionej doby na COVID-19 zachorowało 654 osoby. Z powodu koronawirudsa coraz więcej chorych jest hospitalizowanych. 
Jak wynika z danych Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, na dzień 24 listopada, liczba łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 wynosiła 824. Zajętych było 637 łóżek. 
Na terenie województwa świętokrzyskiego jest tylko jeden szpital jednoimienny. To Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Dla osób z koronawirusem miejsca muszą być zabezpieczone również w innych lecznicach w regionie. 
Od 17 listopada, decyzją wojewody świętokrzyskiego, dla pacjentów chorych na COVID-19 zabezpieczono 30 łóżek w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym tygodniu zapadła decyzja, że osoby zarażone koronawirusem będą również leczyli medycy z Opatowa, Staszowa i Sandomierza. W szpitalu  św. Leona sp. z o.o. w Opatowie ma być przygotowanych 12 łóżek. W Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu od soboty (27 listopada) będzie 31 łóżek kowidowych, a  w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie - 28 łóżek. 
Na dzień dzisiejszy nie jest brany pod uwagę scenariusz utworzenia tymczasowego szpitala kowidowego  w Targach Kielce.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama