Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„SZANSA” na dofinansowanie wykorzystana. Czas na działania

Blisko 1 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych trafiło w tym roku do powiatu ostrowieckiego. Środki zostały rozdysponowane pomiędzy lokalne samorządy oraz stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Najwyższą kwotę dofinansowania otrzymało Stowarzyszenie na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”.
Ładuję odtwarzacz...

Otrzymaliśmy 160 tys. zł dofinansowania na modernizację naszego budynku. Dzięki tym środkom zamontujemy klimatyzację i kolektory słoneczne.

- mówi Robert Rogala, kierownik WTZ „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Modernizacja ma zapewnić komfort dla pracowników i podopiecznych palcówki, przy równoległym zmniejszeniu kosztów jej utrzymania. Jednak potrzeb jest znacznie więcej a dotyczą one m.in. zagospodarowania przestrzeni budynku WTZ-u i terenu wokół.

Przydatne mogłyby się okazać dodatkowe pomieszczania, ponieważ budynek „pęka w szwach”. Dodatkowo myślimy o zewnętrznej siłowni, gdzie mogłyby się odbywać zajęcia rehabilitacyjne na świeżym powietrzu.

- mówi Robert Rogala.

Rehabilitacja to nie wszystko. Podopieczni WTZ „SZANSA” chcą być aktywni . Jeszcze w tym roku stowarzyszenie zorganizuje kilka wydarzeń i imprez.

W sierpniu planujemy zorganizowanie Świętokrzyskiego Mitingu w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych. Natomiast we wrześniu odbędą się trzydniowe zawody w biegach przełajowych z udziałem drużyn z kilku województw. Oprócz tego, od 2 do 15 września planujemy turnus rehabilitacyjny, który odbędzie się w Zakopanem i rajd integracyjny dla placówek ostrowieckich, które zajmują się pracą z osobami niepełnosprawnymi.

- mówi Robert Rogala.

Organizacja i przebieg imprez będzie uzależniona przede wszystkim od sytuacji epidemicznej w kraju. Do tej pory na 21 pracowników, 20 zaszczepiło się przeciw COVID-19. Wśród 85-ciu podopiecznych przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło już 56 osób. Warto nadmienić, że niektóre rodzaje niepełnosprawności wykluczają możliwość zaszczepienia się.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama