Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dofinansowanie z PFRON-u. Samorządy wiedzą na co je przeznaczą

Dla samorządów miast i gmin kluczowe zadanie to dostosowanie przestrzeni miejskiej, instytucji i placówek publicznych do potrzeb osób niepełnosprawnych, tak by czuły się samodzielne i aby nie dotknęło ich wykluczenie społeczne. Przełamywanie barier architektonicznych, komunikacyjnych wspiera Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który w tym roku dla powiatu ostrowieckiego przekazał ok 1 mln zł.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Do samorządu Ćmielowa trafią pieniądze, które w 70% pokryją koszt zakupu autobusu. W ubiegłym roku z środków PFRON-u gmina wykonała podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Ułatwiono dostęp do urzędu i budynku Szkoły Podstawowej w Brzóstwie.

O transport dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zadbał również Bałtów, bus dla osób niepełnosprawnych zostanie również zakupiony w gminie Waśniów. W gminie Kunów środki z PFRON-u zostaną wykorzystane na zwiększenie dostępności do Urzędu Miasta i Gminy, w tym remont łazienki i budowę windy. 

Windy dla osób niepełnosprawnych zostaną zamontowana w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu oraz w Urzędzie Miasta.

Tegoroczny nabór wniosków, a przypomnijmy było ich 10, w porównaniu do roku ubiegłego to wzrost dotacji o ponad 300%. W tej chwili w powiecie ostrowieckim, wszystkie samorządy dysponują już samochodami do przewozu osób niepełnosprawnych. Znacząco zwiększyła się dostępność do urzędów, zwłaszcza dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wciąż jednak otrzymujemy informacje o niedogodnościach architektonicznych. [ZOBACZ WIDEO]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorcówAutor komentarza: druga kategoriaTreść komentarza: Czy ktoś w tym mieście poza podatkami coś zrobi dla firm? Prezydent to sztuka do składania wieńcy i wręczania dyplomów ,tak jak w gminie sąsiedniej tylko gospodynie wiejskie i zabawa,weście się ludzie do pracy a RADNI zamiast pomaga firmom to popieracie ich niszczenie ,to miasto zaściankowe powinno mieć podatki dużo niższe a radni powinni dopłacać za nic robienieData dodania komentarza: 3.12.2025, 16:29Źródło komentarza: Rada miasta uchwaliła podatki na 2026Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Ciekawe jak zarzad powiatu potrakuje kryterium swojego guru " czy dycha sfarczy"?Data dodania komentarza: 3.12.2025, 16:00Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Wręcz przeciwnie - to idealny człowiek na tym stanowisku. Zaangażowany, oddany, zawsze pełen energii.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 12:25Źródło komentarza: M. Cichosz zapowiada grudzień pełen atrakcji i niespodzianekAutor komentarza: WSTYDTreść komentarza: ZA GÓRCZYŃSKIEGO BYŁ SPOKÓJ I NISKIE PODATKI A TERAZ ???Data dodania komentarza: 1.12.2025, 19:33Źródło komentarza: Rada Miasta wprowadza Strefę Płatnego Parkowania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama