Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
::: ZOBACZ :::
Reklama

Policja apeluje: Odpoczywajmy bezpiecznie

Wakacje to czas odpoczynku, ale nie wolno zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno kwestii podróży, spędzania czasu nad wodą jak i zabezpieczenia naszego dobytku.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

Pamiętajmy aby podczas podróży przestrzegać wszelkich limitów prędkości, zwracać uwagę na aktualne warunki panujące na drodze. Zapięte pasy mogą uratować nam życie, a nasi najmłodsi zawsze powinni znajdować się w fotelikach. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę zmęczeni lub pod wpływem alkholu.

- mówi asp. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Przed wybraniem się w podróż warto sprawdzić również stan techniczny samochodu oraz jego ogumienia. Podróżując należy pamiętać o robieniu przerwach, dbając zarówno o zdrowie kierowcy jak i pasażerów, szczególnie gdy temperatura na zewnątrz to ponad 30 stopni C. Osoby, które korzystają z transportu zbiorowego powinny również zachować środki ostrożności.Oprócz wyjazdów rodzinnych, w okresie wakacji organizowane są wyjazdy dla dzieci i młodzież, te podawane są szczególnym kontrolom w odpowiednich do tego celu punktach.

Policja apeluje również o szczególne zachowanie ostrożności nad wodą.

Nie wybierajmy kąpielisk, których nie znamy lub tzw. "Dzikich kąpielisk", gdzie brak obecności ratownika i brak znajomości głębokości zbiornika, może przyczynić się do tragedii. 

- dodaje asp. Ewelina Wrzesień.

Szczególną uwagę w takich miejscach należy zwracać na dzieci i pod żadnym pozorem nie kąpać pod wpływem alkoholu. Równie ważne jak nasze bezpieczeństwo jest zabezpieczenie, naszego domu i mieszkania, które podczas nieobecności właścicieli może stać się łatwym łupem dla złodzieja.

Pamiętajmy aby zakręcić wodę oraz kurki z gazem. Jeśli wyjeżdżamy na dłużej, poprośmy sąsiada lub kogoś z rodziny aby od czasu do czasu odebrał naszą pocztę, przyszedł do mieszkania i zapalił światło, aby odstraszyć potencjalnych złodziei. Nigdy nie pozostawiajmy zapasowych kluczy w miejscach łatwo dostępnych lub oczywistych dla włamywaczy.

- mówi  asp. Ewelina Wrzesień.

 


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Przedsiębiorczość i edukacja
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ArcziTreść komentarza: FajnieData dodania komentarza: 26.04.2026, 23:38Źródło komentarza: Wysoka porażka w Sosnowcu. Zagłębie lepsze od KSZOAutor komentarza: mądryTreść komentarza: wymyśla się jakieś idiotyzmy zamiast odwiedzić firmy ostrowieckie i porozmawiać dlaczego tak wysokie podatki i co zrobić ,żeby firmy chciały inwestować zamiast obciążać ich ogromnymi kosztami a z zewnątrz firmy ULGI ,czy prezydent był gdzieś i rozmawiał? to nie jest gospodarz ,tak to też potrafię podnieść rekordowo podatki od nieruchomości i udawać że jest się przedsiebiorczymData dodania komentarza: 26.04.2026, 14:14Źródło komentarza: OstraKarta rośnie w siłę. Nowe firmy i kolejne zniżki dla mieszkańców OstrowcaAutor komentarza: MalyTreść komentarza: Czekam zrobic darmową komunikacji jak jest w starachowicachData dodania komentarza: 25.04.2026, 19:38Źródło komentarza: Jak odzyskać pasażerów? O promocji komunikacji miejskiejAutor komentarza: Ostrowczanin .Treść komentarza: Tylko szkoda , ze te autobusy sa dostosowane do przewozu pseudo urzednikow do pseudo urzedow. Natomiast pozostali mieszkancy oraz gocie nadal musza korzystac z innego transportu, bo transport miejski nie jest dopasowany do realiow przyklad dojazd w niedziele na dworzec PKP na pociag do Krakowa o godz 5. Tak samo jest przy ostatnim poxiagu ze Skarrzyska trzeba w ciemnosci czekac na taksowke, bo autobusy juz nie jezdza.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 17:43Źródło komentarza: Jak odzyskać pasażerów? O promocji komunikacji miejskiejAutor komentarza: ***Treść komentarza: Daj spokój "czlowieku"!Data dodania komentarza: 23.04.2026, 04:29Źródło komentarza: Andrzej Kryj o nowym stowarzyszeniu premiera MorawieckiegoAutor komentarza: .Treść komentarza: Trzecia kadencja i starczy! Czas najwyższy na emeryturę !Data dodania komentarza: 22.04.2026, 16:16Źródło komentarza: Irena Renduda-Dudek o pracy radnych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama