Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ostrowiec dostał prawie 16 mln złotych na rozwój lokalny

Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z 29 miast, które otrzymały dofinansowanie z programu „Rozwój lokalny” finansowanego z funduszy norweskich. Przy podziale środków dla Ostrowca, podobnie jak dla sąsiednich Starachowic, przypadło przeszło 3,5 mln euro czyli blisko 16 mln zł. Fundusze te mają pomóc wzmocnić spójność społeczną i gospodarczą poprzez podniesienie jakości środowiska, przedsiębiorczości oraz standardu życia mieszkańców.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, we wtorek (6 lipca) odebrał z rąk wiceministra Funduszy i Polityki Lokalnej - Waldemara Budy czek na kwotę ponad 3,5 miliona euro na projekt pod nazwą: „Ostrowiec Świętokrzyski - miasto OdNowa".

? ZAPIS SPOTKANIA:

 

- Ponad 3 000 mieszkańców wzięło udział w konsultacjach społecznych, debatach, ankietach, sondach ulicznych itd. dotyczących kształtu naszego miasta w przyszłości. Na podstawie zaangażowania tych wszystkich osób, pomysłów, obserwacji i gotowych projektów, powstał dokument liczący ponad tysiąc stron, który następnie został oceniony i z pośród dużej konkurencji wybrany do realizacji

- mówił prezydent Jarosław Górczyński.

 

Ostrowiec Świętokrzyski wnioskował o 10 milionów euro,  jednak po rozstrzygnięciu tzw. „funduszy norweskich" do kasy miasta wpłynie ok. 3,5 mln euro.

W spotkaniu z wiceministrem, które odbyło się w Ostrowieckim Browarze Kultury uczestniczyli: wicewojewoda Rafał Nowak, senator Jarosław Rusiecki, posłowie Agata Wojtyszek i Andrzej Kryj, radni miejscy: Grażyna Maj, Dariusz Kaszuba, Jerzy Wrona, Kamil Stelmasik i Włodzimierz Sajda, wiceprezydent Dominik Smoliński, wicestarosta Andrzej Jabłoński oraz lokalne i regionalne media.

[relacja wideo wkrótce]


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

głupek internetowy ;-) 29.05.2022 12:29
Powinni pokazać walizkę/walizki wypełnione banknotami euro i potem do banku pojechać żeby sprawdził czy nie fałszywe a nastepnie wymienić euro na złotówki. Później i tak trzeba dodrukować złotówek ... Kto się zajmuje drukowaniem pieniędzy? PWPW - Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ? (tam teraz były szef GIS/sanepidu siedzi w radzie nadzorczej, Jarosłw Pinkas i twierdzi, że ma kompetencje i że ma przeczyciue a wręcz pewność że się tam przyda)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olo 08.07.2021 20:03
no proszę i jest kasa na tekturze

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Przedsiębiorczość i edukacja
Reklama
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: M. Treść komentarza: Czy przed ulewnym deszczem infrastruktura ochronna też jest w planach. Poniedziałkowy deszcz pokazał jak jest. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 05:28 Źródło komentarza: Samorządowcy rozmawiali o schronach i ochronie ludności Autor komentarza: ;) Treść komentarza: ***** *** Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:38 Źródło komentarza: Zarząd województwa świętokrzyskiego z wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Z czego sie ciesza ci , ktorzy sa zatrudnieni po znajomosci, przeciez w takiej sytuacji nalezy plakac, ze pseudo elita polityczna doprowadzila do tego, ze wsrod swoich bezrobocie jest zadne , natomiast reszta ich nie interesuje. Czas wreszcie, na zmiany pwrsonalne w PUP, aby zaczeli pracowac tam osoby z umiejetnosciami i kwalifikacjami, a nie ze znajomosciami i spelniajacymi kryterium " czy dycha starczy". Data dodania komentarza: 17.06.2026, 19:04 Źródło komentarza: Duże zainteresowanie giełdą pracy Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Czyzby okulistyka wg tego pana dyrektora funkjonowala tylko dla ViPuw Data dodania komentarza: 17.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: Marek Staniszewski Treść komentarza: To oczywisty bardzo niebezpieczny regres .Miasto średniej wielkości bez oddziału okulistycznego praktycznie .Tego nie było nawet za komuny! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 23:16 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: G Treść komentarza: Nie ma żadnej pomocy w święta czy w dni wolne jeśli wymagana jest pilna diagnoza NP.wylew w oku z powodu Jasky To najbliższy szpital Starachowice To skandal Dziękuję za taką opiekę Data dodania komentarza: 16.06.2026, 22:45 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama