Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

WFOŚIGW dofinansuje świętokrzyskie szpitale. Ruszył nabór wniosków

Ładuję odtwarzacz...

W roku 2020 szesnaście Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wsparcie szpitali w walce z COVID-19 przekazało 6 milionów 600 tysięcy złotych. Kielecki Fundusz dofinansował wtedy starachowicki szpital, kwotą 170 tysięcy złotych. Walka z koronawirusem trwa, podobnie jak wsparcie ze strony Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska. W 2021 roku do polskich szpitali trafi po raz kolejny blisko 7 milionów złotych. Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach poinformował, że do szpitali z regionu popłynie ćwierć miliona złotych. 
Zbieranie odpadów medycznych, transport, zakup i montaż instalacji urządzeń do magazynowania odpadów oraz utylizacja odpadów na te działania szpitale z regionu świętokrzyskiego mogą pozyskać środki finansowe z kieleckiego Funduszu. Nabór wniosków w ramach programu „Wsparcie szpitali w realizacji zadań z zakresu ochrony środowiska w związku z pandemią koronawirusa 2.0” rozpoczął się 1 lutego. Szpitale w obecnym czasie są bardzo obciążone finansowe, każde wsparcie jest cenne. Świętokrzyskie szpitale wnioski mogą składać do 25 lutego br.

Wnioski o dofinansowanie w ramach wspomnianego programu przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem Portalu Beneficjenta lub platformy usług elektronicznych ePUAP. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. 
 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama