Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

SADOWIE: Będzie więcej miejsc dla przedszkolaków

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowie we współpracy z Gminą Sadowie pozyskało środki finansowe na stworzenie dodatkowych miejsc dla maluchów w Punkcie Przedszkolnym „Przedszkolandia”, do którego obecnie uczęszcza 25 osób. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowie w partnerstwie z Gminą Sadowie uzyskało dofinansowane na projekt „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Sadowie". Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 468 593,75 złotych. Podpisanie umowy dofinansowania z Urzędem Marszałkowskim w  dniu 15 grudnia 2020. W ramach projektu zaadaptowane zostaną nowe pomieszczenia, w których będzie mieścił się oddział przedszkolny, wprowadzone zostana dodatkowe zajęcia edukacyjne takie jak język angirlski, zajęcia artystyczne, zajęcia logopedyczne czy taneczne. Ponadto zaplanowano organizację wycieczek dla przedszkolaków. 

W ramach wymienionych zadań:  rozpocznie się od adaptacji pomieszczeń na utworzenie nowego oddziału. Zakres prac obejmuje m.in: malowanie, wymianę podłóg, ścianki G-K,w-c.  W ramach zadania zakupione zostanie niezbędne wyposażenie: meble, sprzęt, zabawki, pomoce do zajęć itp., Sprzęt komputerowy, naczynia, mata interaktywny, piaskownica, radioodtwarzacz, urządzenie wielofunkcyjne, tablica manipulacyjna, kącik manipulacyjno- sensoryczny, siedziska, pościel, tor przeszkód, stół do zabaw z piaskiem i wodą, apteczka pierwszej pomocy, gaśnica, zestaw interaktywny (rzutnik, tablica interaktywna, głośniki i laptop), głośniki.

informuje - Grzegorz Frejlich - Zastępca Wójta Gminy Sadowie

W wyniku realizacji projektu utworzone zostaną 2 grupy przedszkolne po 15 dzieci, natomiast stworzonych zostanie 5 nowych miejsc dla przedszkolaków.

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorcówAutor komentarza: druga kategoriaTreść komentarza: Czy ktoś w tym mieście poza podatkami coś zrobi dla firm? Prezydent to sztuka do składania wieńcy i wręczania dyplomów ,tak jak w gminie sąsiedniej tylko gospodynie wiejskie i zabawa,weście się ludzie do pracy a RADNI zamiast pomaga firmom to popieracie ich niszczenie ,to miasto zaściankowe powinno mieć podatki dużo niższe a radni powinni dopłacać za nic robienieData dodania komentarza: 3.12.2025, 16:29Źródło komentarza: Rada miasta uchwaliła podatki na 2026Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Ciekawe jak zarzad powiatu potrakuje kryterium swojego guru " czy dycha sfarczy"?Data dodania komentarza: 3.12.2025, 16:00Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Wręcz przeciwnie - to idealny człowiek na tym stanowisku. Zaangażowany, oddany, zawsze pełen energii.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 12:25Źródło komentarza: M. Cichosz zapowiada grudzień pełen atrakcji i niespodzianekAutor komentarza: WSTYDTreść komentarza: ZA GÓRCZYŃSKIEGO BYŁ SPOKÓJ I NISKIE PODATKI A TERAZ ???Data dodania komentarza: 1.12.2025, 19:33Źródło komentarza: Rada Miasta wprowadza Strefę Płatnego Parkowania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama