Wystawa, która właśnie rozgościła się w gościnnych przestrzeniach ostrowieckiego Biura Wystaw Artystycznych składa się z dzieł dwudziestu artystów, których łączy fakt, że wszyscy są wychowankami profesora Białogłowicza. Sam profesor na koncie swojego dorobku artystycznego ma ponad 80 wystaw indywidualnych i około 200 zbiorowych. Uhonorowany został wieloma nagrodami i wyróżnieniami artystycznymi. Stanisław Białogłowicz jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Wernisaż wystawy "W kręgu pracowni profesora Białogłowicza" odbędzie się 14 lutego o godzinie 18:00.
Wystawę będzie można oglądać do 29 marca, a przez cały czas będą jej towarzyszyć warsztaty edukacyjne. Pracownicy ostrowieckiej galerii starają się zapoznawać uczestników zajęć ze sztuką, pokazywać jej tajemnice i walory. Sztuka nie zna granicy wieku odbiorców, dlatego w warsztatach udział biorą osoby w różnym wieku, od najmłodszych do seniorów. Ciekawą propozycją są czwartkowe Spotkania ze Sztuką.
Sztukę ciężko jest zdefiniować bo może nią być wszystko i to co zmusza do refleksji. i to co wzbudza emocje, co porusza umysł a także to czego np. na co dzień nawet nie zauważymy, ale z pewnością im więcej o niej wiemy tym częściej ją dostrzegamy.





























![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze