Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Autor cyklu o Jakubie Mortce i „Żmijowiska” w MBP

6 lutego 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się autorskie spotkanie z Wojciechem Chmielarzem.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Książek jego autorstwa w ostrowieckiej bibliotece nie wypożyczymy, bo już wszystkie są czytane, a nawet zarezerwowane. Dobytek literacki Wojciecha Chmielarza jest szeroki. Głównie znany z cyklu o warszawskim komisarzu Jakubie Mortce, zajmującego się zabójstwami. Wojciech Chmielarz to jeden z najlepszych polskich autorów kryminałów..
Za powieść „Przejęcie” w 2015 roku dostał Nagrodę Wielkiego Kalibru przyznawaną za najlepszy kryminał. 4 lata później, został laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników za powieść „Żmijowisko”. Na podstawie tej książki powstał serial o tym samym tytule. Co więcej, został on nominowany - obok „Chyłki”, czy „Watahy” do Polskich Nagród Filmowych, znanych jako Orły.


Wojciech Chmielarz nie ukrywa, że bijąca rekordy ekranizacja powieści przyniosła popularność książce „Żmijowisko”, ale jak twierdzi świat kina i telewizji zostawia za sobą, książki pisze dla czytelników. Obecnie ukończył pracę nad nową książką, która niebawem pojawi się w księgarniach. Opowiada ona historię mężczyzny, który traci żonę w wypadku samochodowym, a po jej śmierci odkrywa zaskakujących faktów z nią związanych. 
Inspiracja? Przychodzi zewsząd jak sam podkreśla, a sam proces tworzenia powieści jest praco i czasochłonny - choć w ciągu 8 lat wydał 10 książek. Doceniają to czytelnicy, którzy tłumnie przybyli na spotkanie z pisarzem.  Miejska Biblioteka Publiczna dba o to, aby Ostrowiec Świętokrzyski był odwiedzany przez znanych i czytanych artystów. 
W planach jest spotkanie z Katarzyną Puzyńską, autorką sagi kryminalnej o Lipowie 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorcówAutor komentarza: druga kategoriaTreść komentarza: Czy ktoś w tym mieście poza podatkami coś zrobi dla firm? Prezydent to sztuka do składania wieńcy i wręczania dyplomów ,tak jak w gminie sąsiedniej tylko gospodynie wiejskie i zabawa,weście się ludzie do pracy a RADNI zamiast pomaga firmom to popieracie ich niszczenie ,to miasto zaściankowe powinno mieć podatki dużo niższe a radni powinni dopłacać za nic robienieData dodania komentarza: 3.12.2025, 16:29Źródło komentarza: Rada miasta uchwaliła podatki na 2026Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Ciekawe jak zarzad powiatu potrakuje kryterium swojego guru " czy dycha sfarczy"?Data dodania komentarza: 3.12.2025, 16:00Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Wręcz przeciwnie - to idealny człowiek na tym stanowisku. Zaangażowany, oddany, zawsze pełen energii.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 12:25Źródło komentarza: M. Cichosz zapowiada grudzień pełen atrakcji i niespodzianekAutor komentarza: WSTYDTreść komentarza: ZA GÓRCZYŃSKIEGO BYŁ SPOKÓJ I NISKIE PODATKI A TERAZ ???Data dodania komentarza: 1.12.2025, 19:33Źródło komentarza: Rada Miasta wprowadza Strefę Płatnego Parkowania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama