Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Liceum Konarskiego i THM najlepszymi ostrowieckimi szkołami

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował najnowszy ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w kraju. W zestawieniu sklasyfikowanych zostało aż 1500 najlepszych placówek – 1000 liceów i 500 techników.
Ładuję odtwarzacz...

Najlepszym ostrowieckim liceum w regionie jest Niepubliczne LO im. Stanisława Konarskiego, które w rankingu zajęło 2. miejsce w województwie świętokrzyskim. "Konarski" to najmłodsze liceum w mieście, które po raz kolejny udowodniło swoją renomę i wysoki poziom, plasując się na 43 miejscu w kraju. Biorąc pod uwagę sam wynik matur miejsce to jest jeszcze wyższe bo 38. Placówka w klasyfikacji  rankingu "Perspektyw" mogła wziąć udział po raz pierwszy, ponieważ w ubiegłym roku pierwsi maturzyści z "Konarskiego" przystąpili do egzaminu dojrzałości i dzięki wysokim wynikom uplasowali szkołę w najlepszej pięćdziesiątce polskich, ogólnokształcących szkół średnich, choć jak podkreśla dyrektor placówki - Kinga Wnuk - sukces jest wspólny. 

W tym roku z pozycji lidera spadło Liceum Ogólnokształcące Nr II m. Joachima Chreptowicza, które w 2019 roku w rankingu uzyskało tytuł najlepszego ostrowieckiego liceum, zajmując 3. miejscu w województwie. W 2020 roku "Chreptus" w rankingu "Perspektyw" zajął  miejsce 6. w Świętokrzyskiem i 188. w kraju.

Liceum Ogólnokształcące nr III  im. Władysława Broniewskiego w tym roku znalazło się na pozycji 16. w województwie i 449 -tej pozycji  w Polsce. Spadek na 20. pozycję w Świętokrzyskiem odnotowuje Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Stanisława Staszica.

Ranking Perspektyw 2020 to ogromne wyróżnienie dla Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, które w tym roku jest liderem wśród szkół technicznych w województwie świętokrzyskim. W kraju plasuje się na 61. pozycji. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku popularny THM- w województwie świętokrzyskim zajął 2 miejsce, a w kraju 66. Szkoła od wielu lat znajduje się na świętokrzyskim podium technicznych szkół średnich. 

Wyżej względem roku ubiegłego wg miesięcznika  "Perspektywy" znalazł się Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika zajmując 13. miejsce w województwie, w tamtym roku placówka uplasowała się na miejscu 19.  W 2020 roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, popularna "Samochodówka" zajmuje 25 miejsce w województwie świętokrzyskim a  Zespół Szkół Nr 2 tzw. "Budowlanka"  miejsce 28. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama