Mieszkańcy dzielnicy Koszary w Ostrowcu Świętokrzyskim są zmęczeni ciągłymi hałasami wydobywającymi się z pobliskiego lasu.
Kiedy udaliśmy się we skazane przez mieszkańców miejsce naszym oczom ukazał się taki o to widok...szałas, stare kanapy i mnóstwo śmieci. Wyjście na grzyby czy spacer do lasu, w tej części miasta stało się niemożliwe.
Z relacji mieszkańców wynika, że wieczorami gromadzą się tu młodzi ludzie, którzy spożywają alkohol i inne używki. Sprawa kilkakrotnie zgłaszana była straży miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, towarzyszyliśmy funkcjonariuszom podczas jednej z interwencji.
Zakłócanie porządku to jedna kwestia, druga której mieszkańcy pobliskich domów boją się najbardziej, to możliwe zapruszenie ognia, a w konsekwencji pożar.
Ta część lasu, to istne wysypisko śmieci, uprzątnięcie terenu pozostaje jednak po stronie jego właściciela.
Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie wakacyjnym zgłoszeń odnośnie zakłócania ciszy nocnej, porządku i spożywania alkoholu w miejscach publicznych ma wyjątkowo dużo.
Zakłócanie porządku może drogo kosztować. Nawet 500 zł grzywny. Łącznie z finałem w sądzie. A tu kara może być nawet dziesięć razy wyższa.
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
KOMENTARZE
Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Mam do ciebie czlowieku pytanie na czm ty sie nie znasz?Data dodania komentarza: 13.03.2026, 16:42Źródło komentarza: Zbigniew Duda o kandydaturze Przemysława Czarnka na premieraAutor komentarza: .Treść komentarza: kuglarzeData dodania komentarza: 11.03.2026, 05:04Źródło komentarza: Mariusz Błaszczak o bezpieczeństwie państwa i kandydaturze Przemysława Czarnka na premieraAutor komentarza: paszczakTreść komentarza: co ten nieudacznik tu chciał????Data dodania komentarza: 10.03.2026, 18:00Źródło komentarza: Mariusz Błaszczak gościł w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: czekamTreść komentarza: ciekawy jestem czy prezydent kupił kwiaty za swoje czy same kobiety za to zapłaciłyData dodania komentarza: 9.03.2026, 19:21Źródło komentarza: Tłumy na koncercie LemON w Ostrowcu Świętokrzyskim: 3300 bezpłatnych wejściówek i specjalne kursy autobusoweAutor komentarza: ...Treść komentarza: wowData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Szpitale powiatowe nie chcą umierać na kolanach. Protest przed ministerstwemAutor komentarza: zrażonyTreść komentarza: miasto by się rozwijało jakby rządzili ludzie myślący ekonomicznie,tanie tereny inwestycyjne i póżniej same pieniążki wpływają do budżetu gminy a tak drogie nieruchomości i wysokie podatki ,ja już nie zainwestuje bo za duże koszty i ciągle podnoszone podatki ,firmy rodzinne już się likwidująData dodania komentarza: 1.03.2026, 11:56Źródło komentarza: NA ŻYWO: Gala Żelazne Skrzydła Biznesu
DEBATY TELEWIZYJNE
warto wiedzieć



























































































Napisz komentarz
Komentarze