Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Cytobus ŚCO w Bodzechowie i Oksie

Cytobus czyli mobilny gabinet położnej, w którym mieszkanki województwa świętokrzyskiego mogą wykonać sobie badanie cytologiczne, 22 marca będzie dyżurował w Bodzechowie, a 26 marca w Oksie. 
Cytobus ŚCO w Bodzechowie i Oksie

Specjalnie dla mieszkanek miejscowości, które nie mają dostępu do opieki ginekologicznej, został skonstruowany cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Specjalistyczny pojazd został zaprojektowany i wykonany do projektów „Być świadomą kobietą”.  W konstrukcji pojazdu osadzono gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie. Wewnątrz jest wydzielona kabina higieny intymnej z wc i bieżącą wodą, żeby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Pojazd jest ogrzewany, klimatyzowany, wyposażony w wysuwany stopień ułatwiający wejście do gabinetu.

22 marca w godzinach 9-14 cytobus ŚCO będzie dyżurował w Bodzechowie przed Przychodnią Eskulap, przy ul. Szkolnej 7.

26 marca zapraszamy do cytobusa mieszkanki Oksy. Mobilny gabinet położnej będzie czekał w godzinach 9 -14przed Ośrodkiem Zdrowia w Oksie.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. 

Zachęcam do tych badań, ponieważ będą wykonywane przez świetnych specjalistów. Dysponujemy własnym Zakładem Patologii Nowotworów z certyfikatem Światowej Agencji Badań nad Rakiem, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki

– dodaje profesor Stanisław Góźdź – dyrektor ŚCO.

Jeśli chcesz, żeby mieszkanki twojej miejscowości skorzystały z bezpłatnych badań - zadzwoń: 609 99 00 33 - cytobus ŚCO przyjedzie na zamówienieOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama