Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Cytobus wśród najlepszych

Cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii znalazł się wśród 10 wyróżnionych przez redakcję portalu zwrotnikraka.pl przedsięwzięć, dzięki którym onkologiczna rzeczywistość stała się bardziej przyjazna.
Cytobus wśród najlepszych
Autor: SPZOZ Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach

Pierwszy w Polsce cytobus czyli mobilny gabinet położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, skonstruowany dla projektów „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego podróżuje po województwie świętokrzyskim umożliwiając mieszkankom naszego regionu wykonanie bezpłatnego badania cytologicznego. 


Wewnątrz specjalistycznego pojazdu znajduje się gabinet położnej, z fotelem ginekologicznym i niezbędnym wyposażeniem oraz kabina higieny intymnej - z bidetem i bieżącą wodą, gdzie pacjentka może się rozebrać i przygotować do badania. Pojazd jest ogrzewany, klimatyzowany, wyposażony w wysuwany stopień ułatwiający wejście do gabinetu. 
Lekka konstrukcja cytobusa (3,5 t) umożliwia mu poruszanie się po drogach gruntowych, dzięki czemu może dotrzeć do każdej, nawet najmniejszej miejscowości. Od kwietnia do połowy grudnia 2018 roku z tej formy profilaktyki raka szyjki macicy skorzystało w nim ponad 2 tysiące kobiet. Po feriach świątecznych cytobus wraca do akcji.

„Chciałem serdecznie pogratulować Świętokrzyskiemu Centrum Onkologii niezwykle udanego i intensywnego roku. Jesteśmy przekonani, że Państwa placówka stanowi godny naśladowania wzór dla innych ośrodków i szpitali”

– napisał Jarosław Gośliński - redaktor naczelny portalu zwrotnikraka.pl.


Redakcja portalu zwrotnikraka.pl już po raz piąty przygotowała autorskie podsumowanie najważniejszych wydarzeń oraz najcenniejszych projektów związanych z tematyką onkologiczną w mijającym roku. W ramach plebiscytu Onkologiczna Top Dziesiątka 2018 wyróżniła przedsięwzięcia, osoby i miejsca, dzięki którym nasza onkologiczna rzeczywistość jest bardziej przyjazna.
 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama