Województwo Świętokrzyskie mówi "Stop wirusowi!"

  • 01.06.2020, 13:23
  • Agnieszka Cybulska
Województwo Świętokrzyskie mówi "Stop wirusowi!"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim” to projekt własny Województwa Świętokrzyskiego. Celem projektu o wartości 32,5 mln zł jest zapewnienie bezpieczeństwa pracy ludziom z „pierwszej linii frontu” walki z koronawirusem – lekarzom, pielęgniarkom, technikom medycznym oraz pozostałej kadrze placówek ochrony zdrowia, podlegających samorządowi województwa. Projekt obejmie 4 tys. pracowników medycznych.

Ponadto 4,3 mln zł z funduszy unijnych w ramach programu  „Stop wirusowi!" trafi do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu k. Chęcin, które będzie wykonywało badania próbek w ramach testów na obecność koronawirusa. Zaplanowano wykonanie 16 tys. takich testów - dla personelu medycznego, zatrudnionego w wojewódzkich placówkach medycznych oraz w razie potrzeby dla pacjentów z podejrzeniem infekcji koronawirusem. W ramach projektu RCNT kupi wyroby medyczne niezbędne do prowadzenia testów, sprzęt do laboratorium, będzie miało także możliwość zatrudniania specjalistów zewnętrznych.

Za realizację projektu „Stop wirusowi!” odpowiadają działające w strukturach Urzędu Marszałkowskiego: Departament Ochrony Zdrowia oraz Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej. O programie  podczas  ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego mówił Krzysztof Ołownia  zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach.

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 02.06.2020, 08:44
Jednak robią coś w tych Kielcach dla Ostrowca. Brawo1

Pozostałe