Przedszkole "Smyk" placówką ekspercką w programie dwujęzyczności

  • 11.03.2020, 12:59 (aktualizacja 11.03.2020, 16:28)
  • Katarzyna Kurek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Niepubliczne Przedszkole "Smyk" w Ostrowcu Świętokrzyskim od ponad 3 lat uczestniczy w Programie Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci”.

Od początku w przedszkolu mocno stawiano na naukę języka angielskiego i cały czas wychodzono poza sztywne ramy programowe. W ten sposób w placówce  powstał autorski program, dzięki któremu wychowankowie "Smyka" językiem obcym byli otaczani niemal przez cały okres pobytu w przedszkolu. 

 


Rodzice mocno zaangażowali się w to, aby umożliwić swoim pociechom kontakt z językiem angielskim również w domu, co w efekcie sprawia, że przedszkolakom język obcy towarzyszył przez kilkanaście godzin dziennie. Rodzice odtwarzali dzieciom piosenki i filmy w języku angielskim, co przełożyło się również na płynną wymowę. 

Dwujęzyczność niesie ze sobą szereg tylko pozytywnych aspektów. Przede wszystkim dziecko z dwoma dobrze rozwiniętymi językami poprawia myślenie kreatywne, co w późniejszych latach przekłada się na wiele aspektów życia społecznego i zawodowego. Smyki w program dwujęzyczności weszły ponad 3 lata temu, efekty pracy kadry - nie tylko posiadającej uprawnienia do nauki języka angielskiego - dają rezultaty, które widać i słychać. 

 


Program dwujęzyczności realizuje wiele placówek, w województwie świętokrzyskim są dwie, ale to przedszkole "Smyk" w Ostrowcu Świętokrzyskim było prekursorem programu w regionie, a dziś ubiega się o tytuł placówki eksperckiej. Tytuł placówki eksperckiej to najwyższy poziom uczestnictwa w programie, jednak aby się nią stać przez co najmniej rok należy realizować własny  program dwujęzyczności inspirowany materiałami multimedialnymi programu "Dwujęzyczne dzieci". Ponadto placówka powinna współpracować z twórcami programu nad jego rozwojem. "Smyk" - spełnia te wymagania, dlatego taki tytuł otrzymał, dodatkowo jeszcze placówka pracuje nad wystawianiem spektakli anglojęzycznych 

Katarzyna Kurek

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 27.03.2020, 21:00
Gratulacje!
Marta
Marta 25.03.2020, 13:08
Fajne przedszkole jest też http://www.przedszkolesloneczk…

Pozostałe