Innowacyjna edukacja w Lokalna.TV

  • 4.12.2018, 13:00 (aktualizacja 21.12.2018 11:53)
  • Monika Ziemba
Innowacyjna edukacja w Lokalna.TV
Podziel się:
Oceń:
W ramach projektu "Innowacyjna edukacja - nowe możliwości" redakcję Lokalnej TV odwiedzili goście, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz austriackiego Instytutu Szkolenia Zawodowego BFI Burgenland. Tematem rozmów było innowacyjne podejście do dualnego kształcenia w zawodzie technik informatyk, w które w ramach projektu zaangażowana jest ostrowiecka telewizja.

          Rynek pracy powinien dawać młodym ludziom możliwość wyboru i podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Ale pracodawcy wciąż podkreślają , że wykształcenie pracowników często jest zbyt ogólne i zbyt teoretyczne. Za mało jest praktyk zawodowych i przygotowania pod kątem wąskich specjalności.
Odpowiedzią na apele pracodawców ma być  innowacyjna edukacja, nastawiona na praktyczną naukę zawodu, na którą chce postawić Niepubliczne Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie kształcenie techników informatyków zostanie poprowadzone zgodnie z założeniami projektu" Innowacyjna edukacja - nowe możliwości zawodowe".

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Liderem tego  projektu  jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Partnerami zaś: Instytut Szkolenia Zawodowego w Austrii, ZDZ w Ostrowcu oraz ostrowieckie media: radio i lokalna telewizja. 
Projekt zakłada wprowadzenie moderatora drogi zawodowej tzw. job coach- a, który stworzy indywidualny program dla każdego ucznia.
Urząd Marszałkowski nawiązał w ramach projektu współpracę z jednym z największych instytutów  edukacyjnych w Austrii- BFI Burgenland, który prowadzi kształcenie zawodowe na bardzo wysokim poziomie. Polscy partnerzy mają korzystać z bogatych doświadczeń zagranicznych gości, gdyż dualne kształcenie w Austrii wydaje się być lepiej zintegrowane i uregulowane.

 

Austriaccy goście pozytywnie oceniają współpracę w ramach projektu oraz działalność polskich przedsiębiorstw i przedsiębiorców. Po obejrzeniu redakcji lokalnej telewizji byli pod dużym wrażeniem.
Projekt "Innowacyjna edukacja - nowe możliwości zawodowe"  jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany będzie do grudnia 2020 roku.

 

Monika Ziemba

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe