Personel szpitala domaga się podwyżek

  • 22.05.2018, 17:56 (aktualizacja 25.05.2018, 13:05)
  • Karolina Kamińska-Nowak
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

We wtorek 22 maja, za zamkniętymi drzwiami, odbył się kolejny etap rozmów personelu szpitala z dyrekcją ZOZ odnośnie podwyżek płac.

Wzrostu wynagrodzeń domaga się załoga szpitala, a najliczniejsza grupa protestujących to pielęgniarki.
Pielęgniarki otwarcie mówią o swoich niskich miesięcznych wynagrodzeniach.

"Pracuję 11 lat, a zarabiam 1770 złotych podstawy netto"

- mówi jedna z pielęgniarek.

Wśród personelu są takie osoby, które zarabiają poniżej płacy minimalnej. Wsparcia w dzisiejszym proteście udzielały rodziny. 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
emeryt
emeryt 24.05.2018, 22:36
Popieram pielęgniarki wytworzyć procedury aktywizacji i uwzględnić zaangażowanie i dać tysiąca do pensji ale bez ***ch układów ostrowieckich które królują w naszym Ostrowcu Świętokrzyskim !!!!
piel
piel 24.05.2018, 00:01
To proszę sobie pracować noce i święta 30 lat i później wytykać dodatki. Na zachodzie pielęgniarki pracują kiedy chcą za godne pieniądze. U nas bez tych dodatków to jałmużna. Niebawem ludzie będą płacić za opiekę w szpitalach prywatnym firmom tak jak teraz płacą domach opieki.
Grzegorz
Grzegorz 23.05.2018, 07:52
Drogie Panie Pielęgniarki powinny odejść od łóżek i wrócić dopiero, jak zostaną potraktowane poważnie przez dyrekcję. Jeszcze kilka lat i zobaczymy ile będzie pracować pielęgniarek w szpitalu. Nikt sobie z tego nie zdaje sprawy, że sytuacja staje się tragiczna. Od lat Pielęgniarki walczą o podwyżki i szacunek do swojej pracy. W TV bardzo "mądrzy" dziennikarze twierdzą, że przecież Pielęgniarki otrzymały po 400 zł !!! podwyżki, tylko nie wspomina się, że do reki dostały po 176 zł !!! Taka to była podwyżka, która nie jest nadto wliczana do całych składników pensji. Bardzo jestem ciekaw co by powiedzieli mieszkańcy naszego miasta gdyby się dowiedzieli o zarobkach lekarzy ?! Jeden dyżur za 2400 zł !!! czyli cała pensja Pielęgniarki !!!Tak na marginesie naszym Szpitalem zarządzał już hutnik, elektryk ( wybitna specjalistka przyznająca nagrody sama sobie !!!), spec od wodociągów a teraz wydawać by się mogło, że osoba znająca bolączki tego personelu ale tak nie jest. Co dalej ???
Ada
Ada 22.05.2018, 18:53
Pisze podstawy netto, a wiele dodatków jest typu stażowe itd i wychodzi nagle wypłata 3tysie netto więc te 1770to tylko bajka dla tv
Beata
Beata 23.05.2018, 15:19
Nie ma Pani pojęcia o czym Pani pisze. Od podstawy 1770 odliczany jest podatek i inne składki a doliczany dodatek stażowy oraz za noce i święta. W efekcie końcowym wychodzi netto ok 1770.
-
- 23.05.2018, 10:19
tak 300 zl za noce i godz. świąteczne ale szał
NK
NK 23.05.2018, 07:27
A czemu są zmienione głosy ? czego się obawiają ?
iwona d
iwona d 22.05.2018, 22:38
daj mi swój mail, to wyślę Ci mój pasek. 14lat pracy w zawodzie. sama zobaczyaz

Pozostałe