Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 08:47
Reklama
POWIAT OSTROWIECKI:

OSTROWIEC

? 14 nowych przypadków zachorowań w regionie, jeden w powiecie ostrowieckim
? 14 nowych przypadków zachorowań w regionie, jeden w powiecie ostrowieckim
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W województwie odnotowano 13 nowych ozdrowień – wszystkie w powiecie starachowickim. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 790 zachorowań na COVID-19, w tym 38 zgonów oraz 478 ozdrowień. 29.06.2020 10:45
Ziołowy spacer po rezerwacie Krzemionki
Ziołowy spacer po rezerwacie Krzemionki
W sobotę 27 czerwca odbyły się kolejne warsztaty w ramach cyklu „Sobota w Muzeum” organizowane przez Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim. 29.06.2020 10:14
[AKTUALIZACJA] Wybory 2020: Polacy zdecydowali. Będzie II tura
[AKTUALIZACJA] Wybory 2020: Polacy zdecydowali. Będzie II tura
Od godziny 7.00 do 21.00 czynne były lokale wyborcze. Polacy wybierali prezydenta kraju. PKW podała, że do godziny 17.00 frekwencja w kraju wyniosła 47,89 proc. W Ostrowcu Świętokrzyskim na godzinę 17.00 w wyborach wzięło udział 44,4% uprawnionych do glosowania. W poszczególnych gminach powiatu ostrowieckiego na godzinę 17.00 zagłosowało : : Bałtów: 43,56%, Bodzechów: 42,82%, Ćmielów: 39,68%, Kunów: 44,28%, Ostrowiec: 44,40%, Waśniów: 40%. 28.06.2020 21:06    2
 FUKS, którego historia poruszyła Polskę zamieszka z panem Pawłem
FUKS, którego historia poruszyła Polskę zamieszka z panem Pawłem
21 czerwca, w niedzielę około godziny 9.00 pan Paweł wybrał się na ryby nad rzekę Świślinę, ale tego ranka zamiast ryb wyłowił z rzeki skatowanego psa. Dzięki jego szybkiej interwencji zwierzę zostało natychmiast przewiezione do lecznicy, gdzie uratowano mu życie. Całe zdarzenie pan Paweł opisał w mediach społecznościowych, publikując zdjęcia i apel o pomoc w ustaleniu sprawcy. 28.06.2020 16:58    1    18
Wędkarstwo łączy pokolenia
Wędkarstwo łączy pokolenia
W niedziele w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Rodzinne Spławikowe Zawody o Puchar Radnej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pani Marty Woźnickiej-Kuzdak. Organizatorem było Koło PZW Ostrowiec Kamienna. [relacja wideo wkrótce] 28.06.2020 14:33    2
Ruszyły zapisy VIII MosirGutwinRun 2020
Ruszyły zapisy VIII MosirGutwinRun 2020
MOSIR w Ostrowcu rozpoczął zapisy do tegorocznej edycji MosirGutwinRun. Z uwagi na panujące obostrzenia związane z koronawirusem obowiązują limity - do 150 osób na każdą z konkurencji. Zapisy będą prowadzone do 3 lipca (do godziny 8.00) tylko internetowo. 28.06.2020 08:35    2
Reklama
Wotum zaufania i absolutorium dla Jarosława Górczyńskiego
Wotum zaufania i absolutorium dla Jarosława Górczyńskiego
Stosunkiem głosów 16 „za” i 5 „przeciw" Prezydent Jarosław Górczyński uzyskał wotum zaufania i absolutorium za 2019 rok. 26.06.2020 18:09    5
Reklama
Trwa sesja Rady Miasta. Radni zdecydują o absolutorium dla Prezydenta
Trwa sesja Rady Miasta. Radni zdecydują o absolutorium dla Prezydenta
Punktualnie o godzinie 13:00 w Ostrowieckim Browarze Kultury rozpoczęła się sesja Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. 26.06.2020 13:59
K. Cukierska: To był rok niesamowity, trudny dla wszystkich
K. Cukierska: To był rok niesamowity, trudny dla wszystkich
Dla niektórych wirtualnie dla niektórych realnie zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2019/2020. Od połowy marca uczniowie nie chodzili do szkół, zajęcia przeniesiono do internetu.  26.06.2020 12:27    1
A. Zawadzki: Dobre informacje dla mieszkańców ulicy Podgórze
A. Zawadzki: Dobre informacje dla mieszkańców ulicy Podgórze
W ubiegłym tygodniu, po ulewnych deszczach z naszą kamerą odwiedziliśmy mieszkańców ulicy Podgórze, którzy pokazali nam jak wygląda ta ulica, prosząc o pomoc. Jest odpowiedź. 26.06.2020 10:16    2
A.Kryj: Wszyscy Państwo zasłużyli na odpoczynek. Dziękuję nauczycielom i gratuluję uczniom
A.Kryj: Wszyscy Państwo zasłużyli na odpoczynek. Dziękuję nauczycielom i gratuluję uczniom
26.06.2020 10:12    1    6
Poznaliśmy stypendystów Starosty Ostrowieckiego
Poznaliśmy stypendystów Starosty Ostrowieckiego
Dziesięciu uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu ostrowieckiego otrzymało w czwartek (25 czerwca) stypendia Starosty Ostrowieckiego. 25.06.2020 15:02    1    8
OSTROWIEC: Strażacy szkolą swoje umiejętności. Tym razem ćwiczenia w kinie Etiuda
OSTROWIEC: Strażacy szkolą swoje umiejętności. Tym razem ćwiczenia w kinie Etiuda
W godzinach porannych, 25 czerwca strażacy z Ostrowca Świętokrzyskiego ćwiczyli schematy postępowania podczas pożaru, ewakuację poszkodowanych oraz kwalifikowaną pierwszą pomoc. 25.06.2020 13:10    2
Do akcji #GaszynChallenge przyłączają się kolejne instytucje
Do akcji #GaszynChallenge przyłączają się kolejne instytucje
Ty razem wyzwanie podjęli pracownicy Urzędu Gminy w Bałtowie, Urzędu Gminy w Ćmielowie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, ostrowieccy harcerze, podopieczni oraz pracownicy WTZ „Szansa”. 25.06.2020 12:56    2
KRZEMIONKI: W sobotę będziemy spacerować „zielnymi ścieżkami historii”
KRZEMIONKI: W sobotę będziemy spacerować „zielnymi ścieżkami historii”
„Zielne ścieżki historii” to spotkanie edukacyjne, które ma przybliżyć związek człowieka z przeszłości z otaczającą go przyrodą. Co czeka na uczestników? Spacer ziołowy po rezerwacie Krzemionki, rozpoznawanie roślin oraz przygotowywanie własnego naparu ziołowego. 25.06.2020 12:46    2
WSBiP: Jesteśmy otwarci na osoby niepełnosprawne. Zwiększamy swoją dostępność
WSBiP: Jesteśmy otwarci na osoby niepełnosprawne. Zwiększamy swoją dostępność
Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim chce aby potrzeby osób zostały zauważone, a bariery zaczęły znikać. Stąd też też udział uczelni w wyjątkowym projekcie. 25.06.2020 11:36    3
Świętokrzyskie postawiło na społeczną aktywność
Świętokrzyskie postawiło na społeczną aktywność
3,5 miliona złotych trafi do 11 podmiotów z województwa świętokrzyskiego na politykę senioralną. Promesy z programu ASOS Edycja 2020 oraz promesy na tworzenie Środowiskowych Domów Samopomocy wręczała dziś w Bałtowie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Alina Nowak. [zobacz galerię zdjęć, relacja wideo wkrótce] 24.06.2020 15:49    1    5
Kolejne pieniądze od WFOŚiGW dla OSP
Kolejne pieniądze od WFOŚiGW dla OSP
Prawie 300 ochotniczych jednostek straży pożarnej otrzyma pieniądze na nowy sprzęt, wyposażenie wozów i remiz. Pieniądze w kwocie 1 800 000 zł przyznał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W poniedziałek 22 czerwca na konferencji przekazano symboliczne bony. 23.06.2020 14:25    5
Trwają przygotowania do Krzemionkowskich Spotkań z Epoką Kamienia
Trwają przygotowania do Krzemionkowskich Spotkań z Epoką Kamienia
Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia od lat cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zawsze były one nieodłącznym elementem wakacyjnego kalendarza. Wówczas miłośnicy archeologii spotykali się aby posłuchać ciekawych prelekcji, wziąć udział różnorodnych warsztatach czy obejrzeć rekonstrukcje. Niestety tegoroczne edycja wydarzenia będzie mocno ograniczona. 23.06.2020 11:59    2
W wakacje zasady bezpieczeństwa pozostają bez zmian
W wakacje zasady bezpieczeństwa pozostają bez zmian
Być może te wakacje nie będą takie same jak dotychczas, jednak zasady bezpieczeństwa pozostają bez zmian. Pod takim hasłem świętokrzyscy policjanci stworzyli projekt, którego głównym zadaniem jest przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. 22.06.2020 19:33    3
Znamy skład Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego II kadencji
Znamy skład Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego II kadencji
Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego II kadencji liczyć będzie 33 radnych. To osoby w różnym wieku, z różnym doświadczeniem i pomysłami, aktywnie działające w swoich środowiskach, które chcą zaangażować swój czas i energię w pracę na rzecz regionu. Młodzieżowy Sejmik ma charakter inicjatywny, wnioskodawczy i konsultacyjno-doradczy dla organów Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Formuła działania zbliżona jest do funkcjonowania sejmiku wojewódzkiego (organizacja sesji plenarnych poprzedzonych posiedzeniami komisji problemowych). Jego kadencja trwa 2 lata. 22.06.2020 19:08    1
Sytuacja w szpitalu jest stabilna. Ginekologia pracuje normalnie
Sytuacja w szpitalu jest stabilna. Ginekologia pracuje normalnie
Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownika oddziału ginekologii w ostrowieckim szpitalu. Nie było konieczności zamknięcia oddziału, ani objęcia kwarantanną personelu czy pacjentów. 22.06.2020 16:16
Za nami weekend z archeologią w Rezerwacie Krzemionki
Za nami weekend z archeologią w Rezerwacie Krzemionki
Ceramika, łucznictwo i metody rozpalania ognia, to propozycja edukacyjna pracowników Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki, w której wzięli udział także zaproszeni goście. W sobotę 20 czerwca w wiosce neolitycznej odbyły się warsztaty w ramach Europejskich Dni Archeologii. 22.06.2020 11:35    2
?  15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie
? 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie
Zgodnie z poniedziałkowymi informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 719 zachorowań na COVID-19, w tym 32 zgony oraz 384 ozdrowienia. 22.06.2020 10:42
Zielne ścieżki historii w najbliższą sobotę na Krzemionkach
Zielne ścieżki historii w najbliższą sobotę na Krzemionkach
Pracownicy Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim przedstawiają kolejną propozycję warsztatów edukacyjnych. 22.06.2020 10:03
[AKTUALIZACJA] Tragedia na os. Słonecznym. Z okna wypadła kobieta
[AKTUALIZACJA] Tragedia na os. Słonecznym. Z okna wypadła kobieta
W poniedziałek, przed godziną 9.00 z okna mieszkania na 8 piętrze wypadła kobieta. Kobieta zmarła na miejscu. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. 22.06.2020 09:15    2
Trwa rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim
Trwa rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego Nr II – szkoły, która jako jedyna w powiecie ostrowieckim może poszczycić się mianem „złotej szkoły” rankingu „Perspektyw” w latach 2019 i 2020. LO Nr II zostało także docenione przez „Newsweek” – w najnowszym rankingu „Najlepsze Licea w Polsce” zajmujemy 3. miejsce w województwie świętokrzyskim i 144. miejsce w kraju (www.newsweek.pl). 21.06.2020 18:41    5
? Kolejnych 6 przypadków zakażenia i 3 ozdrowienia. Rośnie liczba osób na kwarantannie
? Kolejnych 6 przypadków zakażenia i 3 ozdrowienia. Rośnie liczba osób na kwarantannie
Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Cztery osoby to mieszkańcy powiatu starachowickiego, a dwie osoby są z powiatu kieleckiego. 21.06.2020 10:41    1
? Pracownik ginekologii zakażony koronawirusem
? Pracownik ginekologii zakażony koronawirusem
Jak informuje dr Adam Karolik, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w ostrowieckim szpitalu, u jednego z pracowników oddziału ginekologii, który od kilku dni przebywa na zwolnieniu lekarskim, potwierdzono zakażenie COVID-19. Oddział nie został zamknięty, profilaktycznie ponad 40 osób zarówno z personelu, jak i pacjentek poddano testom na obecność koronawirusa. Wyniki powinnismy poznać jutro. 20.06.2020 18:45    2
M. Wassermann: Jesteśmy po tych pięciu latach w zupełnie innej Polsce
M. Wassermann: Jesteśmy po tych pięciu latach w zupełnie innej Polsce
„Łączy nas Polska" - z takim hasłem politycy Prawa i Sprawiedliwości wychodzą do mieszkańców regionu i przekonują do oddania głosu w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę. Dziś w Ostrowcu Świętokrzyskim zachęcała do tego posłanka Małgorzata Wassermann, w towarzystwie świętokrzyskich parlamentarzystów: Jarosława Rusieckiego, Krzysztofa Lipca i Andrzeja Kryja oraz lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. 20.06.2020 13:24    1    20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama