Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

AKTUALNOŚCI

Rekonstrukcyjne wyzwanie na Krzemionkach
Rekonstrukcyjne wyzwanie na Krzemionkach
Kompleks prahistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach to jeden z najciekawszych i największych obiektów tego typu na świecie. To właśnie tam prześledzić można większość pradziejowych technik pozyskiwania krzemienia. Największą atrakcją turystyczną Krzemionek jest trasa podziemna o długości ok. 500 m, prezentująca wyrobiska neolitycznych kopalń. W ekspozycyjnych pawilonach można zobaczyć obozowiska górników i pracowni krzemieniarskiej oraz rekonstrukcje zadaszonego szybu sprzed 5 tysięcy lat, osadę neolityczną oraz grobowiec megalityczny. 26.04.2020 09:00    2
PUŁANKI: Ktoś wyrzucił pocisk do śmieci
PUŁANKI: Ktoś wyrzucił pocisk do śmieci
Na równe nogi postawiono w sobotnie popołudnie ostrowieckie służby oraz saperów, po tym jak na os. Pułanki, w pobliżu bloku nr 45, przy śmietniku znaleziono pocisk artyleryjski. Nie podjęto jeszcze decyzji o ewakuacji mieszkańców. 25.04.2020 19:42    1    4
? 89-letnia kobieta ze Starachowic przegrała walkę z koronawirusem
? 89-letnia kobieta ze Starachowic przegrała walkę z koronawirusem
W sobotnie popołudniu, w raporcie sanitarnym poinformowano o kolejnej osobie, która zmarła w wyniku zakażenia COVID-19 oraz o kolejnej osobie, u której testy potwierdziły obecność choroby. 25.04.2020 18:07    2
OSTROWIEC: 3/4 maseczek  rozdane
OSTROWIEC: 3/4 maseczek rozdane
Od 16 kwietnia musimy obowiązkowo zakrywać nos i usta,. Może  to być szalik, chusteczka lub maseczka. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością. Maseczki są różne: bawełniane, z filtrami, jednokolorowe i we wzorki ale jedna nie wystarczy, nawet jeśli jest wielokrotnego użytku, dlatego każda otrzymana dodatkowo z pewnością się przyda.  24.04.2020 14:05    1    1
Ks. Anioł: Dotknęła nas zaraza i zjednoczenie dobrych serc
Ks. Anioł: Dotknęła nas zaraza i zjednoczenie dobrych serc
W czwartkowe popołudnie do ostrowieckiego Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II świętokrzyscy działacze Prawa i Sprawiedliwości oraz prezes starachowickiej spółki EKOMEDIA przekazali 100 litrów płynu do dezynfekcji oraz 100 sztuk antybakteryjnych mydełek. 24.04.2020 11:44    1    3
Takiego zakończenia roku szkolnego nikt się nie spodziewał
Takiego zakończenia roku szkolnego nikt się nie spodziewał
Nie tak wyobrażali sobie swoje zakończenie roku uczniowie trzecich klas szkół średnich. Niektórzy świadectwa odebrali, niektórzy pożegnali się online, ale dopiero dziś dowiedzieli się kiedy spotkają się na egzaminie dojrzałości. 24.04.2020 11:21    3
Reklama
A. Podsiadło: Lasy są bardzo zagrożone
A. Podsiadło: Lasy są bardzo zagrożone
Piękne, dorodne drzewa liściaste, iglaste, przeróżne gatunki roślin i zwierząt - tak las widziany jest okiem człowieka... Jednak leśnicy biją na alarm, lasy są zagrożone! 24.04.2020 11:19    1
Reklama
OPATÓW: Monika Gębska pokieruje szpitalem
OPATÓW: Monika Gębska pokieruje szpitalem
Prezes Szpitala Św. Leona w Opatowie, Artur Kubas został odwołany. Jego miejsce zajmie Monika Gębska, która do niedawna pełniła funkcję dyrektora ds. ekonomicznych w kieleckim ZUS-ie. 23.04.2020 17:38    1    2
Starachowicki szpital pracuje na pełnych obrotach
Starachowicki szpital pracuje na pełnych obrotach
Pandemia koronawirusa wymusiła na służbie zdrowia zmiany w organizacji pracy. W każdym z województw powstał szpital jednoimienny, taką placówka w regionie świętokrzyskim jest lecznica w Starachowicach. 23.04.2020 14:31    2
OSTROWIEC: Nie ma przestoju w miejskich inwestycjach, siedem ulic jest w budowie
OSTROWIEC: Nie ma przestoju w miejskich inwestycjach, siedem ulic jest w budowie
Trwają zaawansowane prace budowlane na ulicy Miodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, na odcinku od ul. Iłżeckiej do ulicy Zwierzynieckiej. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to 24.08.2020 r. a łączna wartość robót wyliczona została na kwotę. 3.432.935,08 zł. Część pieniędzy pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. W 2019 r. na tym terenie wykonano odcinek kanalizacji deszczowej z rur PCV SN8 śr. 200 mm i 250 mm wraz ze studniami rewizyjnymi i ściekowymi długości 827, 5 mb. O remont ulicy mieszkańcy dzielnicy Gutwin dopominali się od wielu lat. 23.04.2020 14:13    4    2
Najlepiej chroni przestrzeganie zasad
Najlepiej chroni przestrzeganie zasad
W czasie trwającej epidemii, przy wzroście ryzyka zakażenia podstawową sprawa jest zabezpieczenie… i tu konieczność stosowania tzw środków ochrony osobistej. 23.04.2020 14:13
Aleja Jana Pawła doczekała się remontu
Aleja Jana Pawła doczekała się remontu
Aleja Jana Pawła II to jedna z najdłuższych i najbardziej ruchliwych ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na wielu odcinkach ta droga pozostawiała wiele do życzenia... Już niedługo ma się to zmienić ku uciesze kierowców. 23.04.2020 12:51    4
DPS-y potrzebują pomocy
DPS-y potrzebują pomocy
W Domach Pomocy Społecznej wykrycie zakażenia koronawirusem wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem zarówno dla pensjonariuszy, którzy często mają wiele innych chorób jak i dla personelu, który bardzo szybko może rozprzestrzenić chorobę. W placówkach obowiązuje zakaz odwiedzin, a podejmowane działania mają chronić przed epidemią.  22.04.2020 13:56
Czytelnicy tęsknią za biblioteką
Czytelnicy tęsknią za biblioteką
Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca 2020. w oparciu o Przepis powtórzony w ogłoszonym 20 marca nowym rozporządzeniu do odwołania obowiązuje zakaz prowadzenia działalności bibliotecznej. Rząd ogłosił etapowe łagodzenie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Plan łagodzenia restrykcji dla bibliotek ma nastąpić dopiero w II etapie. 22.04.2020 12:53    2
Ostrowiec: Kolejne laptopy trafią dla uczniów
Ostrowiec: Kolejne laptopy trafią dla uczniów
Od 12 marca polskie szkoły zostały zamknięte. Walka z epidemią koronawirusa  i kwarantanna społeczna zmusiły nauczycieli i uczniów do pozostania w domu. Od 25 marca nauka na odległość jest obowiązkowa. 22.04.2020 12:23
Pożar w Sarnówku Małym
Pożar w Sarnówku Małym
Wtorkowe popołudnie strażacy z ostrowieckiej komendy Państwowej Straży Pożarnej spędzili na gaszeniu budynku gospodarczego w miejscowości Sarnówek Mały. Budynek na prywatnej posesji prawdopodobnie zapalił się od pożaru trawy. 22.04.2020 09:53    1
Lasy mogą znów zostać zamknięte
Lasy mogą znów zostać zamknięte
20 kwietnia na ten dzień czekało wiele osób, rząd złagodził obostrzenia dotyczące kwarantanny społecznej. Od poniedziałku możemy korzystać z parków i lasów.  21.04.2020 13:59
Majowe wybory dzielą polityków
Majowe wybory dzielą polityków
Ruszyły techniczne przygotowania do majowych wyborów prezydenckich, i choć wszyscy żyjemy w strachu i obawach co dalej z naszym zdrowiem i gospodarką kraju, to będziemy musieli spełnić obywatelski obowiązek i wybrać głowę kraju, w takich okolicznościach i prawdopodobnie w maju. 21.04.2020 11:39    1    5
Jeżeli młodzież będzie właściwie wychowana zapanuje porządek i moralność
Jeżeli młodzież będzie właściwie wychowana zapanuje porządek i moralność
1 września 2009 roku swoją działalność rozpoczęło Przedszkole nr 1 Sióstr Rodziny Maryi. W tym dniu  nauczyciele rozpoczęli swoją misję - wychowanie młodych ludzi w oparciu o najważniejsze wartości. 21.04.2020 11:29    1    2
?  3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem
? 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem
Wg raportu na godzinę 10.00 we wtorek na terenie województwa odnotowano kolejne przypadki zachorowań. Testy potwierdziły chorobę u dwóch mężczyzn i kobiety. Dotychczas w regionie zarejestrowano 230 zachorowań na COVID-19, w tym 4 zgony oraz 7 ozdrowień. 21.04.2020 10:24
Bojąc się koronawirusa bagatelizujemy inne objawy
Bojąc się koronawirusa bagatelizujemy inne objawy
Według statystyk Głównego Inspektora Sanitarnego do zakażenia koronawirusem najczęściej dochodzi w placówkach medycznych, co budzi szereg obaw wśród społeczeństwa.  21.04.2020 08:07    1
Od północy działają Zespoły Interwencji Kryzysowej wydzielane z sił zbrojnych do wsparcia DPS
Od północy działają Zespoły Interwencji Kryzysowej wydzielane z sił zbrojnych do wsparcia DPS
Od północy 20 kwietnia br. na mocy decyzji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka w każdym województwie na bazie brygad obrony terytorialnej oraz jednostek podległych Dowódcy Generalnemu RSZ został utworzony Zespół Interwencji Kryzysowych. Głównym celem powstania zespołów jest wsparcie ewakuacji i przywracania zdolności do funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej. 20.04.2020 21:37    1
Lasy i parki znów dostępne. Pospacerować możemy na Gutwinie
Lasy i parki znów dostępne. Pospacerować możemy na Gutwinie
Epidemia koronawirusa w Polsce trwa, ale decyzją rządu z dniem 20 kwietnia zniesiono m.in. zakaz wstępu do parków miejskich, lasów oraz na plaże. Korzystanie z terenów zielonych od dziś jest bardziej swobodne, ale wciąż musimy utrzymywać między sobą odpowiedni dystans. Usta i nos należy obowiązkowo zakrywać tylko w parkach miejskich, w lesie możemy swobodnie oddychać świeżym powietrzem. 20.04.2020 12:30    1
B. Majdak: Główną przyczyną pożarów są podpalenia
B. Majdak: Główną przyczyną pożarów są podpalenia
W miniony weekend ostrowieccy strażacy do zdarzeń wyjeżdżali aż 18 razy, z czego 9 razy interweniowano przy pożarach traw i poszycia leśnego. Takie zdarzenia spowodowane są głównie podpaleniami. 20.04.2020 10:25    2
? Poniedziałkowy raport sanitarny z regionu [aktualizacja na godz.18.00]
? Poniedziałkowy raport sanitarny z regionu [aktualizacja na godz.18.00]
Ponad dwieście osób w województwie świętokrzyskim zachorowało dotychczas na koronawirusa. W Polsce rekordowy był dzień wczorajszy. W sumie 19 kwietnia zarejestrowano 545 zachorowań. Łącznie w kraju dotychczas odnotowano 9593 zakażenia oraz 380 zgonów. Wyzdrowiało 1133 osoby. 20.04.2020 10:04    2
? Ponad 200 osób w Świętokrzyskiem jest zakażonych koronawirusem
? Ponad 200 osób w Świętokrzyskiem jest zakażonych koronawirusem
Według raportu otrzymanego w sobotnie popołudnie, liczba chorych na COVID-19 w województwie świętokrzyskim wzrosła do 203. Aktualnie w regionie 59 osób jest hospitalizowanych, 3815 osób jest w kwarantannie a 46 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. 18.04.2020 19:43    1
Wynik pacjentki przebywającej na kardiologii jest UJEMNY
Wynik pacjentki przebywającej na kardiologii jest UJEMNY
Dziś po godzinie 18.00 wyniki badań na obecność wirusa COVID-19, przeprowadzonych u kobiety z powiatu skarżyskiego, która z dolegliwościami kardiologicznymi przebywa od kilku dni w ostrowieckim szpitalu wykluczyły zakażenie. 18.04.2020 18:49    1
Wynik pacjentki z przychodni "Rodzina" jest UJEMNY
Wynik pacjentki z przychodni "Rodzina" jest UJEMNY
Znamy wynik testu kobiety, która wczoraj z niepokojącymi objawami zgłosiła się do przychodni "Rodzina" na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pobrany wymaz i przeprowadzone w trybie pilnym badanie dało negatywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19. 18.04.2020 15:16    3
Trwa akcja roznoszenia maseczek zakupionych przez władze miasta
Trwa akcja roznoszenia maseczek zakupionych przez władze miasta
Akcja roznoszenia maseczek dla mieszkańców miasta została rozpoczęta w piątek. Maseczki i broszury informacyjne są pakowane przez pracowników MOSIR w koperty i szykowane do dystrybucji, którą na terenie miasta prowadzą pracownicy ZUM. 18.04.2020 14:06    5
Szpital wstrzymuje przyjęcia na oddział kardiologii
Szpital wstrzymuje przyjęcia na oddział kardiologii
U pacjentki z powiatu skarżyskiego, która od Świąt przebywa z objawami choroby kardiologicznej w ostrowieckim szpitalu wykonano test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się "wątpliwy". W sobotę rano pobrano kolejny wymaz i najprawdopodobniej dopiero wieczorem okaże się czy podejrzenia były słuszne. 18.04.2020 13:36    1    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama