Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 02:15
Reklama

AKTUALNOŚCI

W Kunowie przybywa miejsc do wypoczynku i ćwiczeń
W Kunowie przybywa miejsc do wypoczynku i ćwiczeń
Przy ulicy Laski w Kunowie powstaje kompleks sportowo- rekreacyjny. Będzie siłownia, skatepark, a dla dzieci plac zabaw. Gmina zainwestuje też w nowy plac zabaw przy ulicy Langiewicza. 22.09.2022 10:34
#wideoskrót | Ostrowiecki Festiwal Sportów Walki
#wideoskrót | Ostrowiecki Festiwal Sportów Walki
21.09.2022 19:01    4
Z REGIONU | odc.17
Z REGIONU | odc.17
21.09.2022 14:04
Będą ciepłe kaloryfery. Rusza sezon grzewczy [AKTUALIZACJA]
Będą ciepłe kaloryfery. Rusza sezon grzewczy [AKTUALIZACJA]
Mieszkańcy bloków Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Spółdzielni Mieszkaniowej "Krzemionki" w czwartek, 22 września, powinni mieć ciepłe kaloryfery. Wnioski do MEC o rozpoczęcie sezonu grzewczego złożyli m.in. OTBS oraz SM "Hutnik". 21.09.2022 12:26
Razem możemy więcej. Odsłonięto mural
Razem możemy więcej. Odsłonięto mural
W sąsiedztwie bloków socjalnych na osiedlu Gutwin powstał mural. Ma on symbolizować aktywność mieszkańców. 21.09.2022 11:42    2
Zakończenie lata z festiwalem BrowART
Zakończenie lata z festiwalem BrowART
Przed nami ostatni weekend z Festiwalem Sztuk BrowART. Weekend pod znakiem książki, teatru i muzyki alternatywnej. 21.09.2022 11:23    3
Reklama
Przedszkolaki świętowały na sportowo
Przedszkolaki świętowały na sportowo
20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Maluchy z ostrowieckich przedszkoli świętowali ten dzień na sportowo. 21.09.2022 09:36    1
Reklama
Wody w Maksymilianowie nie zabraknie
Wody w Maksymilianowie nie zabraknie
W Maksymilianowie, w gminie Bałtów została wybudowana pompownia wody. Problemy mieszkańców z wodą już się skończą. 21.09.2022 08:59    1
Strażacy w "samochodówce"
Strażacy w "samochodówce"
Uczniowie CKZiU w Ostrowcu Świętokrzyskim podpatrywali strażaków w akcji. Na terenie szkoły odbył się pokaz ratownictwa drogowego. 20.09.2022 11:51    1
Eko Kino już po raz trzeci promowało ekologiczne postawy
Eko Kino już po raz trzeci promowało ekologiczne postawy
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na Placu Artystów w Kielcach., w poniedziałek 19 września już po raz trzeci zorganizował wydarzenie plenerowe pod hasłem Eko Kino. 20.09.2022 10:54    1
Seniorzy czasami nie wiedzą, że wiedzą
Seniorzy czasami nie wiedzą, że wiedzą
W poniedziałek, 19 września w Ostrowieckim Browarze Kultury w ramach projektu „Aktywni Seniorzy” 3.0 odbyła się debata pod hasłem „Partycypacja społeczna Seniorów". 20.09.2022 09:35    4
NIE nowotworom u dzieci
NIE nowotworom u dzieci
Dzieci w wieku od 6 miesiąca do 6 roku życia w piątek i sobotę (16 i 17 września) mogły skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych pod kątem nowotworów jamy brzusznej. Do Ostrowca Świętokrzyskiego po raz kolejny przyjechali specjaliści z Fundacji Ronalda McDonalda. Przebadanych zostało ok 140 małych ostrowczan. 19.09.2022 17:45    2
Patryk Salamon przed wyjazdem z Ostrowca pokazał co potrafi
Patryk Salamon przed wyjazdem z Ostrowca pokazał co potrafi
Patryk Salamon jest ostrowczaninem, który wkrótce zwoje zdolności wokalne i plastyczne będzie doskonalił w Akademii sztuk Pięknych w warszawie jako student pierwszego roku. W ramach pożegnania z miastem, w piątek, 16 września zaprezentowano jego prace w Miejskim Centrum Kultury, a po wernisażu solista wystąpił z koncertem. 19.09.2022 15:21
Uczczono zwycięską potyczkę „Szarego”
Uczczono zwycięską potyczkę „Szarego”
W niedzielę, 18 września odbyła się uroczystość związana z rocznicą bitwy pod Jeleńcem. Na polanie, gdzie żołnierze Antoniego Hedy "Szarego" stoczyli zwycięską potyczkę odprawiono nabożeństwo i złożono kwiaty pod pomnikiem. 19.09.2022 14:10    1
Piknik z przesłaniem, że lepiej zapobiegać niż leczyć
Piknik z przesłaniem, że lepiej zapobiegać niż leczyć
Zdrowie, to jeden z tych tematów, na którym skupiamy swoją uwagę, ale najczęściej dopiero wtedy gdy coś nam dolega. Większość z nas wie jak ważna jest profilaktyka. Duża część osób ma pozytywny stosunek do badań, które pozwalają ocenić stan zdrowia I wykryć ewentualną chorobę na jej wczesnym etapie. Jednak nie znajduje to potwierdzenia w codziennym życiu, bo jak podają statystyki wciąż unikamy robienia regularnie badań, nawet tych podstawowych. Hasło "lepiej zapobiegać niż leczyć" było myślą przewodnią podczas pikniku w Ostrowcu Świętokrzyskim, który zorganizowało starostwo powiatowe w sobotę, 17 września. 19.09.2022 12:37    1
Autorka romantycznego mroku spotkała się z czytelnikami w rodzinnym mieście
Autorka romantycznego mroku spotkała się z czytelnikami w rodzinnym mieście
Agnieszka Opolska, pisarka z Ostrowca Świętokrzyskiego. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas studiów próbowała swoich sił w charakterze animatorki kultury. Przez ponad 12 lat związana z Tarnowem i regionem tarnowskim, gdzie włączała się w prace lokalnych instytucji i stowarzyszeń na rzecz dzieci i młodzieży. Po studiach wyjechała za granicę. We Francji pracowała jako wolontariusz z bezdomnymi. W listopadzie 2015 r. otrzymała nagrodę za Literacki Debiut Roku.  W piątek 16 września pisarka spotkała się z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ramach Festiwalu Sztuk BrowART. 19.09.2022 12:29    5
W dzień sportu podsumowano "Wakacje Offline"
W dzień sportu podsumowano "Wakacje Offline"
W sobotę, na pikniku w parku miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim, podsumowano akcję "Wakacje Offline" . Przez miesiąc udało się zaktywizować ponad 300 osób. 19.09.2022 12:23    1
Pewna wygrana „Pomarańczowo-Czarnych”
Pewna wygrana „Pomarańczowo-Czarnych”
W meczu 8. kolejki czwartej grupy III ligi piłkarze KSZO 1929 pokonali na wyjeździe Wisłę Sandomierz 4:0 (2:0). 17.09.2022 18:42    2
Remis piłkarek KSZO 1929
Remis piłkarek KSZO 1929
W sobotę, 17 września, podopieczne Szymona Kroczka zremisowały na wyjeździe z Interem Gnojnica 2:2 (1:1). 17.09.2022 15:49
Nie wpuszczono mieszkańców na Walne Zgromadzenie w SM „Krzemionki”
Nie wpuszczono mieszkańców na Walne Zgromadzenie w SM „Krzemionki”
W soboty, 17 i 24 września, zostanie przeprowadzone Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kilka dni przed wyznaczonym terminem zebrania, zarząd zaproponował, aby głosowanie zostało przeprowadzone w formie pisemnej, co nie spodobało się mieszkańcom. 17.09.2022 12:17    7    22
Interwencje artystyczne w rezydencji
Interwencje artystyczne w rezydencji
W starachowickim Parku Kultury, w którym już za chwilę rozpocznie się długo wyczekiwany remont, dzieją się rzeczy niezwykłe, a to za sprawa gości, którzy od 13 września w opuszczonym już i pustym budynku stworzyli Rezydencję Artystyczną "Doświadczanie nowoczesności. Między utopią a antyutopią" 16.09.2022 17:52    2
Czy kultura i sztuka odgrywają rolę w edukacji młodego pokolenia?
Czy kultura i sztuka odgrywają rolę w edukacji młodego pokolenia?
W piątek, 16 września, w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się konferencja pod hasłem „Rola kultury i sztuki w edukacji młodego pokolenia”. 16.09.2022 15:40    4
Wybory Rady Nadzorczej w SM "Krzemionki". W sobotę pierwsza część Walnego
Wybory Rady Nadzorczej w SM "Krzemionki". W sobotę pierwsza część Walnego
W kolejne dwie soboty, 17 i 24 września zostanie przeprowadzone Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Krzemionki" w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zarząd zaproponował, aby głosowanie zostało przeprowadzone w formie pisemnej. 16.09.2022 12:39    7
Ekologia na ekranie już w najbliższy poniedziałek
Ekologia na ekranie już w najbliższy poniedziałek
19 września 2022 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach organizuje wydarzenie plenerowe pn. „Eko Kino”. Ta cykliczna impreza odbędzie się w Kielcach na Placu Artystów w godz. od 9.00 do 17.00. 16.09.2022 10:08    1
Ubywa zieleni na osiedlu Ogrody
Ubywa zieleni na osiedlu Ogrody
Na osiedlu Ogrody zostały wycięte drzewa. Było to konieczne, bowiem zagrażały bezpieczeństwu sieci gazowej. 16.09.2022 10:04    1    4
Po 10 tysięcy złotych dostaną najzdolniejszych uczniowie. Komisja już obradowała
Po 10 tysięcy złotych dostaną najzdolniejszych uczniowie. Komisja już obradowała
Za kilka dni poznamy laureatów stypendiów prezydenta Jarosława Górczyńskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych publicznych i niepublicznych z Ostrowca Świętokrzyskiego. Stypendia zostaną przyznae w trzech kategoriach. 16.09.2022 09:35    1
Radni najpierw głosowali, potem zwiedzali
Radni najpierw głosowali, potem zwiedzali
Radni Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zgodzili się na wydzierżawienie dla MZK działki przy ulicy Samsonowicza. Właśnie pod tym adresem znajduje się nowa siedziba spółki miejskiej. 16.09.2022 09:33
Tydzień otwarty w Pałacu Wielopolskich
Tydzień otwarty w Pałacu Wielopolskich
Od niedzieli, 11 września, Pałac Wielopolskich jest dostępny dla turystów. Na odwiedzających czeka najnowsza wystawa czasowa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. 15.09.2022 14:16    2
Co powinniśmy wiedzieć o rynku pracy?
Co powinniśmy wiedzieć o rynku pracy?
Ponad sto osób wzięło udział w konferencji, której tematem przewodnim była analiza rynku pracy w 2022 r. 15.09.2022 14:04    1
Trzecia odsłona BrowArtu. Warsztaty teatralne, dziennikarskie i taneczne
Trzecia odsłona BrowArtu. Warsztaty teatralne, dziennikarskie i taneczne
Przed nami trzeci weekend Festiwalu Sztuk BrowART i kolejne wydarzenia kulturalne poprzedzone częścią warsztatową. Miejskie Centrum Kultury w piątek zaprasza na recital i wystawę Patryka Salamona. 15.09.2022 13:28    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama