Wspólnie z paniami dzieci wykonały ze słomy i kolorowej bibuły Zimową Pannę Marzannę. Dołączyły do tego transparent z napisem "WITAJ WIOSNO!". W tym dniu obowiązkowo każdy na swoim stroju musiał mieć wiosenne akcenty. Przedszkolaki miały mieć na czapeczce dużego kwiatka, zaś panie kolorowe wianki na głowach.
Dzieci z wiosenną piosenką na ustach przemaszerowały ulicami naszego miasta. W barwnym wiosennym korowodzie, z balonami i instrumentami w dłoniach, przedszkolaki ruszyły w poszukiwaniu wiosny.
Aby tradycji stało się zadość dzieci wraz z nauczycielkami zebrały się przy rzece Kamiennej, gdzie okrzykami pożegnały zimę, a powitały wiosnę. Przedszkolaki wołały: „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”.



































![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze