Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Ostrowcu bito rekord Guinnessa

110 uczniów ostrowieckich szkół podjęło próbę bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą liczbę osób.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Oceń

17 października równo o godz. 12  uczniowie ostrowieckich szkół  wraz z  Harcerskim Centrum Pierwszej Pomocy przy współpracy z Zespołem Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Św. przystąpili do próby bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej przez jak największą liczbę osób.

Na 11 fantomach, 110 osób wykonuje jednocześnie wykonuje resuscytację krążeniowo- oddechową. Jest to tylko ziarnko, ponieważ w całej Polsce o godzinie 12 rozpoczęto próbę bicia rekordu Guinnessa w ilości osób, jednocześnie wykonujących właśnie resuscytację na fantomach- Dariusz Czupryński- ratownik medyczny  

110 uczniów w Ostrowcu Św. a w całej Polsce do akcji włączyło się ponad 85 tys. osób którzy równocześnie przez pół godziny wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechową, czyli na zmianę 30 uciśnięć i dwa wdechy ratownicze. Oprócz ustanowienia rekordu akcji przyświecał również ważny cel edukacji, musimy pamiętać, że podczas udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy, należy stosować się do konkretnych zasad.

Najpierw powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo, jeśli jesteśmy sami powinniśmy poprosić kogoś do pomocy, potem sprawdzić czy poszkodowany jest przytomny czy nie śpi, nawiązać z nim próbę kontaktu słownego, jeśli nie reaguje trzeba sprawdzić czy oddycha wcześniej udrażniając drogi oddechowe- jeśli nie oddycha szybko dzwonimy pod numer alarmowy, mówimy gdzie jesteśmy co się stało, wiek pacjenta czy jest przytomny czy oddycha czy nie, i rozpoczynamy resuscytację krążeniowo - oddechową - Dariusz Czupryński- ratownik medyczny

Do próby bicia rekordu Guinnessa w RKO, zaangażowali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu miasta. W przeciągu najbliższych pięciu dni ma zostać podana oficjalna informacja, czy w Polsce udało się pobić rekord Guinnessa w udzielaniu pierwszej pomocy. Ostatni rekord ustanowili Niemcy z wynikiem 12 tysięcy osób jednocześnie wykonujących resuscytacje krążeniowo - oddechową.

 

                                                                     


Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: whiskasTreść komentarza: "Wróbel i kot" Czarny kot Psot wlazł na wysoki płot Wolno przechadza się po żerdzi "Ale nudy" - stanowczo stwierdził Grzbiet wygina i o żerdź ostrzy pazury "Miaaał! Widzę wszystko z tej góry. Ale nic ciekawego nie widzę. O! Tam mała mysz! Ale myszy nie łapię, Bo się ich brzydzę." Na gałęzi wróbel ćwierka i ćwierka Kot Psot spogląda na wróbelka A wróbel na to: " - Co tak nerwowo kocie łazisz po płocie? - Ja chcę się wróblu w coś pobawić. - odparł kot - Ćwir! Ćwir! Ty kocie chcesz się pobawić? A może chcesz coś zjeść? No to uciekam. Cześć! - Zaczekaj wróblu! Nie uciekaj! Ja Ciebie nie zjem. Przyrzekam! - Oj! Kłamiesz kocie Psocie. Ja odlatuję, bo zbyt nerwowo łazisz po tym płocie. - Miaaał! Ja tylko na zabawę ochotę żem miał."Data dodania komentarza: 06.10.2022, 00:23Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: GuruTreść komentarza: To ze osm go sprzedaje to skandal stulecia..jak oni reprezentują mieszkancowData dodania komentarza: 05.10.2022, 22:33Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: A zdjęcie reklamujące dni muzyki z ostatniego koncertu na Piaskach. Muzyczne Wieczory mają jednak swój styl i poziom. Trzeba uczyć się od najlepszych. Dobry macie wzór.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 22:24Źródło komentarza: Przed nami weekend dla melomanówAutor komentarza: Kot "Stalin."Treść komentarza: Za to mamy pomnik Wojtyły na Kościelnej.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 19:11Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: dsgdfgTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7149479Data dodania komentarza: 05.10.2022, 18:19Źródło komentarza: Za nami DNI OSTROWCA 2022Autor komentarza: ...___Treść komentarza: Panie Prezesie daj pan spokój! NaprawdęData dodania komentarza: 05.10.2022, 17:53Źródło komentarza: Kłopoty mieszkańców z parkingiem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama