Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Nowy komendant Świętokrzyskiej Policji

Insp. Dariusz Augustyniak komendantem świętokrzyskich policjantów.
Nowy komendant Świętokrzyskiej Policji

Autor: KWP w Kielcach

Dziś odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Insp.

Dariusz Augustyniak rozkaz o objęciu obowiązków otrzymał z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka w obecności całej kadry kierowniczej garnizonu świętokrzyskiego oraz przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, instytucji i duchowieństwa.

Komendant Główny Policji nadisnp. Jarosław Szymczyk przedstawiając nowego szefa garnizonu świętokrzyskiego podkreślił, że jest to osoba, która ma ogromny szacunek do innych , a swoją wiedzą i doświadczeniem z pewnością przyczyni się do dbania o wysoki poziom bezpieczeństwa w województwie.

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak podkreślał, że zdaje sobie sprawę z ogromnego kredytu zaufania jakim został obdarzony i zobowiązał  się do jego „spłacania” każdego dnia sumiennej służby.

Witając na świętokrzyskiej ziemi nowego Komendanta gratulacje złożyli:  Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek,  Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski oraz Biskup Diecezji Kieleckiej Jan Piotrowski.

W trakcie uroczystości  podziękowano dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, a od wczoraj Komendantowi Szkoły Policji w Pile mł. insp. Romanowi Sobczakowi za owocną służbę w naszym województwie. W imieniu całej kadry, gratulacje oraz słowa wdzięczności przekazał insp. Artur Bednarek Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Inspektor Augustyniak jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 r. w Komisariacie Policji I w Rudzie Śląskiej. Wiedzę i doświadczenie zdobywał służąc w pionie prewencji.
W 1999 r. został Naczelnikiem Wydziału Prewencji  KPP w Mikołowie. W latach 2000-2006 służył w KWP w Katowicach, gdzie w lutym zaczął kierować Wydziałem Sztab Policji, początkowo jako zastępca, a od lutego 2008 roku jako naczelnik wydziału. W czerwcu 2010 r. został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach, a w lutym 2013 r. na Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich. Od lipca 2015 r. był szefem garnizonu gliwickiego.
 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: uczciwy,jedenTreść komentarza: Bardzo proszę ujawnijcie zarobki w szpitalu bo słyszałem ,że lekarz ponad 200tys m-c ,pielęgniarka 10 tys. a starsza 12 tys plus dodatki ,tak tylko proszę żeby każdy widział dlaczego jest żleData dodania komentarza: 28.01.2026, 17:17Źródło komentarza: Samorządy apelują o pilne działania dla ratowania szpitali powiatowychAutor komentarza: JaśTreść komentarza: Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził mów za siebie geniuszuData dodania komentarza: 28.01.2026, 07:31Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: annaTreść komentarza: Wójcie wprost przeciwnie z tym wsłuchiwaniem. Jednym pan wykonał oświetlenie uliczne co 50 metrów a od innych wymagał by wyrazili zgodę na postawienie słupa lampy ulicznej w pasie drogowym należącym do Gminy który bezpośrednio sąsiaduje z tymi działkami. Jedni mogą mieć całe ulice oświetlone a inni długie nieoświetlone ulice od lat. Myślę jak i wielu innych mieszkańców że pana kadencja trwa za zbyt długo.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 21:11Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: JmTreść komentarza: Będą nowe przystanki więc nie warto inwestować w stare.j.m.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 13:09Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: rozdawnictwoTreść komentarza: upchacie pisiorów i tylko tyleData dodania komentarza: 25.01.2026, 13:54Źródło komentarza: Budynek po banku zmieni właściciela. Radni zgodzili się na kupnoAutor komentarza: lenistwoTreść komentarza: młody człowieku zerknij w lustro bo to jest straszne co z sobą robiszData dodania komentarza: 25.01.2026, 13:50Źródło komentarza: M. Gębura. Chcę wycisnąć 200 kilogramów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama